12.11.2023

„Scenariusz końca” to scenariusz początku. Do wyboru dwie role: mądrych albo głupich.

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzić będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku towarzyszy nam hasło: „To zawsze jest nasz dom”. Solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym na Bliskim Wschodzie. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy, wesprzemy ofiarą do puszek naszych Braci i Siostry żyjących na Bliskim Wschodzie. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!
  2. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
  3. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Zapraszam do Grupy Synodalnej. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto szuka Chrystusa pomijając własną parafię, traci czas!”
  4. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuje i proszę o zrozumienie.
  5. Za tydzień w niedzielę dzieci komunijne na Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach otrzymają swoje modlitewniki. Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
  6. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecam nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.
  7. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy i Synod Archidiecezji odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach. Zapraszamy.
  8. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
    *w Szydłowicach: Małgorzata i Jan Gajda, Joanna Ciąglewicz, Roman Wirga, Maria Poznańska, Sylwia i Piotr Poznańscy;
    *w Dobrzyniu: Helena i Józef Preis, Paweł Beck, Małgorzata Beck, Halina Ostrowska, Krzysztof Gnatowicz;
    *w Błotach: Czesława i Lech Solscy, Renata i Mirosław Wróbel.
  9. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.
  10. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia!