19.12.2021

Dostrzeżesz je, jeśli słuchasz. Doświadczysz spełnienia, jeśli wyruszysz.

IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
 2. Dziś po Mszach świętych błogosławieństwo figurek dzieciątka Jezus, bożonarodzeniowych szopek i dekoracji świątecznych oraz dzień parafialnej zbiórki żywności przez CARITAS dla potrzebujących. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Sakrament Pokuty będzie sprawowany w codziennie przed Mszą Św.
 4. Do czwartku włącznie zapraszam codziennie na Msze Święte roratne. Zakończenia w czwartek w Dobrzyniu o godz. 17:00.
 5. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach.
 6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 7. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z piątku, 24 grudnia, na sobotę, 25 grudnia. Ze względu na zalecenia sanitarne oraz by umożliwić większej liczbie parafian możliwość uczestniczenia w Pasterce zapraszam o godz. 21:00 do Błot, o godz. 22:30 do Dobrzynia i o północy do Szydłowic.
 8. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 9. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi – Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.
 10. Na niedzielną lekturę polecam: miesięcznik Nowe Życie, tygodnik Gość a dla najmłodszych Mały Gość.
 11. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 12. Bóg zapłać! za ofiary złożone z racji Opłatka, zostaną one przeznaczone na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach.
 13. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i o udekorowanie świątecznie kościołów następujących parafian:
  *w Szydłowicach: Małgorzata i Przemysław Wandycz, Iwona i Janusz Rzepa, Sabina i Dawid Grabarz, Barbara Drozd, Maria Drozd, Grażyna i Roman Drozd, Katarzyna i Remigiusz Burliga, Katarzyna i Marek Derega, Beata i Damian Biegańscy, Halina Ślusarczyk,
  *w Dobrzyniu: Mieczysław Konstanciuk, Regina i Ryszard Owsiak, Bobra Władysława, Irena i Czesław Serwadczak, Elżbieta i Stanisław Konstanciuk, Krystyna i Stanisław Kowalscy, Edyta i Adam Mykita, Renata i Adam Pasławscy, Bogusława i Czesław Znamiec 
  *w Błotach: Monika i Łukasz Andruchów, Mirella Gil, Marzena i Marcin Kołtowscy, Genowefa i Edward Jarosz, Marta i Paweł Mrozek, Natalia i Paweł Szczepaniak, Wioletta i Krzysztof Talkowscy, Maria Mrozek, Janina i Michał Struzik.
 15. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej. Miłej i błogosławionej niedzieli.