12.07.2020

Jezus ukrywa znaczenia w przypowieściach. Bóg ukrywa siebie w pięknie stworzenia.

Ziarna Słowa – Byście się wzajemnie miłowali
Fragment homilii Jana Pawła II wygłoszonej na krakowskich błoniach podczas Mszy beatyfikacyjnej: abp Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego, o. Jana Beyzyma SJ, Jana Balickiego i s. Sancji Janiny Szymkowiak. Ojciec Święty przypomniał wezwanie Jezusa do wzajemnej miłości na wzór miłości Boga. 

XV Niedziela w ciągu roku

Odpust ku czci NMP z Góry Karmel w Błotach

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. Dziś w kościele filialnym w Błotach obchodzimy uroczystość odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 13:00, której będzie przewodniczył Ks. Proboszcz Józef Meler a kazanie wygłosi O. Kalikst Piotr Salak OFM. Parafianom z Błot i Leśnej Wody dziękuję za pomoc w przygotowaniach do dzisiejszej uroczystości.
 3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 18:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o poprowadzenie której prosimy Róże Różańcowe. O 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.
 4. W przyszłą niedzielę 19 lipca rozpoczniemy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, po Mszach Świętych zostaną pobłogosławieni kierowcy i ich pojazdy z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Tradycyjnie ofiarą „1gr za 1km” wesprzemy misjonarzy w zakupie środków transportu.
 5. Staramy się powrócić do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i religijnym. Nadal w pomieszczeniach zamkniętych obowiązują wszystkich maseczki i zachowanie odpowiedniego dystansu. Przy wejściu do kościoła dezynfekujemy dłonie.
 6. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 7. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia: budynków kościoła i kaplic. Proszę o zbiórkę ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach parafii.
 8. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt tel. 77.412 69 84.
 9. Na wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość
 10. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie proszę następujących parafian: Maria i Andrzej Mykita, Halina i Stanisław Nowotarscy, Ewa i Andrzej Nowotarscy, Anna i Grzegorz Kilańscy, Katarzyna i Mariusz Pacholewicz.
 11. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Małgorzata i Piotr Gajo, Edward Staszczyszyn, Bronisława Parkoła, Józefa i Edward Paczos, Paulina Paliwoda.
 12. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Kazimierę Guguła z d. Drozd (l.78). Wieczny odpoczynek…
 14. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypadające w liturgii w czwartek 16 lipca przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
 15. Wakacje, urlop, wypoczynkiem też mogą być czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca i błogosławionego tygodnia!