09.06.2019

Nie żyjcie według ciała. Żyjcie pełnią, według Ducha

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominam jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego przeżywamy XI Wydarzenia Ewangelizacyjnego –Otwartość zbliża. Odnawiamy podczas liturgii nasze przyrzeczenia z sakramentu bierzmowania. Dziękuję wszystkim odpowiedzialnym i posłańcom zaangażowanym w ciągu całego roku za przygotowanie wszystkich wydarzeń.

4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 18:00.

5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 18:00 w Dobrzyniu.

6. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie u św. Bartłomieja. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe wg ustalonego porządku. O godz.20:00Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.

7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

9. W 74 rocznicę przesiedleń z Kresów na Ziemie zachodnie i przybycia do Szydłowic i Dobrzynia, w niedzielę 16 czerwca zostanie odprawiona Msza św. o godz. 12:00 w Szydłowicach z udziałem zaproszonych gości. Zapraszam do udziału wszystkich urodzonych w Prusach wraz z rodzinami.

10. W czwartek 20 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msza Święta w Boże Ciało o godz. 9:00 w Szydłowicach i Procesja Eucharystyczna do Myśliborzyc. Ołtarze: I – przy krzyżu w Szydłowicach – przygotowują parafianie z Szydłowic, II – przy posesji p. Hortów w Myśliborzycach – przygotowują parafianie z Dobrzynia, III – przy krzyżu w Myśliborzycach– przygotowują parafianie z Błot i Leśnej Wody i IV – na
górce w Myśliborzycach – przygotowują parafianie z Myśliborzyc. Przy IV ołtarzu – wspólna modlitwa z parafianami z Michałowic, homilia i zakończenie procesji z udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

11. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach dziękuję nowożeńcom Dorocie i Kamilowi za dekorację kościoła parafialnego.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odebrania przez prenumeratorów tygodnik Gość Niedzielny.

13. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i sobotę od godz. 17:00.Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!