27.06.2021

Obudź się. Wstań. Wcale nie umarłeś, lecz śpisz.

III Niedziela w ciągu roku

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
  2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszam na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18:00.
  3. Niech rozpoczęte wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie pamiętajmy, że katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Wszystkim wypoczywającym na urlopach życzę bezpiecznych i ubogacających dni.
  4. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. Abp. Józefie i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Msze św. o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.
  5. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na lipiec: o odwagę i zaangażowanie w rozwój dialogu i wspólnoty w sytuacjach konfliktów społecznych, ekonomicznych i politycznych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich oraz trwać na Adoracji do godz. 21:00 w Dobrzyniu. W piątek okazja do spowiedzi (pół godziny przed Mszą Św. we wszystkich kościołach) i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta o godz. 15:00 w Błotach, 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.
  7. W sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną w domach. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.
  8. W przyszłą niedzielę wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  9. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77 412 69 84.
  10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i wakacyjny bezpłatny egzemplarz Dobrych Nowin.
  11. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Tomasz Abel, kawaler zam. w Szydłowicach i Patrycja Gruszczyńska, panna zam. w Bąkowicach, zapowiedź druga.
  12. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Wiesława i Modest Gogół, Halina i Zbigniew Drozd, Anna i Krzysztof Serwadczak, Alicja i Ireneusz Siwieccy, Katarzyna i Dawid Siwieccy,
    *w Dobrzyniu: Mirosław i Anna Pasławscy, Anna Wirga, Teresa i Stanisław Serwadczak, Agnieszka i Grzegorz Serwadczak, Czesława i Mieczysław Bireccy,
    *w Błotach: Alicja Pasierbska, Barbara Drozd,
  13. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia parafii. Proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach. Bóg zapałać! parafianom z Leśnej Wody i Dobrzynia za złożone już ofiary.
  14. Dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
  15. Trwa narodowy spis powszechny osób i mieszkań. W imieniu komisarza spisowego przypominam o obowiązku dokonania spisu.
  16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  17. Miłej niedzieli oraz błogosławionych wakacji!