29.05.2022

Jezus ukazuje drogę nową i żywą. Tam zmierzamy.

Wniebowstapienie Pańskie

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
 2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego i Misji Świętych przez modlitwę nowennową, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 15:00 w Błotach, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. W czasie Misji wg programu misyjnego. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Misji w naszej parafii, o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania;
  – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 18:00; spowiedź święta od godz. 17:30;
  – w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8:30 w Błotach, odwiedziny chorych i seniorów w domach.
 7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:00. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Dziś do wszystkich rodzin Posłańcy dostarczą zaproszenie i program Misji.
 8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mariusz Daniel Podstawka, kawaler, zamieszkały w Pisarzowicach, par. Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu i Aleksandra Wiktoria Majewska, panna, zamieszkała w Szydłowicach, zapowiedź druga.
 9. Przypominam, że zgodnie z przykazaniami kościelnymi każdy katolik, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św.
 10. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy o świąteczną dekorację:
  *w Szydłowicach: Elżbieta i Mariusz Wolan, Anna i Ryszard Wolańscy, Małgorzata i Mariusz Horodyńscy, Emilia i Czesław Talkowscy, Kamila i Krzysztof Otoccy;
  *w Dobrzyniu: Teresa i Czesław Tomczyk, Barbara i Andrzej Załugowicz, Maria Ciąglewicz, Danuta i Stanisław Załugowicz, Aleksandra Rudyk;
  *w Błotach: Katarzyna i Wołodia Bodner, Agnieszka i Przemysław Świć.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.
 12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 13. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.

Intencja modlitewna na czerwiec: W intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w życiu codziennym.

 

PROGRAM MISJI u św. Bartłomieja w Szydłowicach