04.08.2019

Ziemskie bogactwa zawsze zawiodą, jesteśmy stworzeni i powołani do rzeczy większych

XVIII Niedziela w ciągu roku

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia.

2. Dziś z racji I niedzieli m-ca po Mszach Św. wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

3. Intencja na miesiąc sierpień: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

4. Szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księży proboszczów, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

5. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i 18:00 w Szydłowicach.

6. W niedzielę 21 lipca podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów w ramach akcji MIVA Polska: 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy zabrano do puszki kwotę 903,05 PLN. Bóg zapłać!

7. W czwartek 1 sierpnia gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. W imieniu pielgrzymów i własnym dziękuję druhom strażakom z Szydłowic, parafianom z Dobrzynia, Błot, Leśnej Wody, Szydłowic i Myśliborzyc za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów i ugoszczenie ich na ogrodach parafialnych. Obiecali, że za rok też przyjdą na przepyszne pierogi i wesele pielgrzymów…

8. Za tydzień w drugą niedzielę sierpnia będziemy zbierać ofiary do puszek na szkoły i uczelnie katolickie w Archidiecezji.

9. Zapowiedzi: Aneta Jankowskapanna, zamieszkała w Leśnej Wodzie i Marcin Prokopowicz, kawaler, zamieszkały w Bystrzycy, zapowiedź trzecia. Katarzyna Mochniakpanna, zamieszkała w Dobrzyniu, par. tutejsza i Marek Archabuz, kawaler, zamieszkały w Szybowicach, par. św. Michała Archanioła, zapowiedź pierwsza.

10. Na wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Nowe Życie.

11. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

12. W minionych 2 tygodniach Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Stanisława Czarnego z Dobrzynia, śp. Franciszka Skibińskiego z Błot i śp. Zofię Gnatowicz z Dobrzynia. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim Parafianom i Gościom, wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i błogosławionego tygodnia!