18.06.2023

stacja7.pl

Zwykli zjadacze chleba stają się wyjątkowi. Bo prowadzi ich Bóg.

XI Niedziela w ciągu roku

„Ziarna słowa” to cykl krótkich audycji – podcastów – prezentujących nauczanie Jana Pawła II. Przygotowano je z myślą o 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w Dzienniku Radia Watykańskiego. Fragmenty wystąpień Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Ojczyzny.

 1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.
 2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Uchodźca: to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są steki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.
 3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Msze Świętą o godz. 18:00 w Szydłowicach.
 4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – głównego patrona archidiecezji wrocławskiej. W Litanii do wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Prawdy Bożej, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, o godz. 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.
 5. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia.
 6. Zapraszam dzieci i młodzież ze wszystkich miejscowości parafii, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą w czwartek o godz. 18:00 do Dobrzynia. Podsumujemy cały rok naszej pracy formacyjnej. Wspólnie będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Do zobaczenia!
 7. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
 8. Bóg zapłać Różom Różańcowym i parafianom za trwanie na modlitwie w dniu fatimskim. Zapraszam na kolejny 13 lipca br.
 9. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach rodziny z Myśliborzyc: Marzena i Paweł Bolibrzuch, Halina i Marian Bąk, Katarzyna i Daniel Bąk, Maria i Zbigniew Boruń, Mirosław i Bogumiła Jabczyk,
  *w Dobrzyniu: Renata i Marek Piotrowscy, Grażyna i Witold Parkoła, Anna i Andrzej Czarny, Teresa i Czesław Tomczyk, Barbara i Andrzej Załugowicz,
  *w Błotach: Barbara i Tadeusz Czarny, Maria Kwaśnicka.
 10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik dla dzieci Mały Gość (podwójny-wakacyjny).
 11. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia parafii, proszę o tradycyjną zebrórkę ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach. Bóg zapłać!
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa!
 13. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.