01.04.2024

stacja7.pl

Kobiety poszły głosić zmartwychwstanie. Żołnierze poszli głosić kłamstwo.

Od pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazuję najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

On żyje. Zmartwychwstał!

Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, nie byłoby pustego grobu, nie byłoby: Wniebowstąpienia, Zesłania Ducha Świętego, Ewangelii i Kościoła, nie byłoby sakramentów świętych, nie byłoby zabytków architektury i sztuki, nie byłoby życia po śmierci. Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, moje życie nie miałoby sensu i do dzisiaj trwałbym w swoich grzechach. Nie byłbym księdzem i nie napisałbym także tego tekstu. Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremne byłoby nasze nauczanie i próżna nasza wiara. Ale On żyje! On jest naszą nadzieją w czasach zarazy! On jest Miłością, gdy wydaje się, że ona już ustała. Zmartwychwstały Panie, ukaż nam raz jeszcze swoje oblicze! Niech Święta przyniosą pokój i radość u boku tych, którzy nas kochają. Jezus żyje! Alleluja!

 1. Dzisiaj jest Poniedziałek Wielkanocny. Jezus Zmartwychwstały, żyje i działa pośród nas. On pragnie z nami się spotykać, napełniać swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać odwagą do apostołowania – do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu. Także Rektorzy PWT i WMSD we Wrocławiu przypominają o tej prawdzie w kierowanym do nas słowie. Z całego serca pragnę podziękować za składane ofiary, które przeznaczymy na katolickie uczelnie i szkoły w naszej ojczyźnie.
 2. Pragnę skierować serdeczne słowa wdzięczności do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i w celebrację Triduum Paschalnego oraz dekoracji naszych świątyń. Panu organiście, całej liturgicznej służbie ołtarza, kościelnym, 12 mężczyznom, dziękuję za piękne palmy zdobiące wejście do kościoła w Szydłowicach, za zielone rośliny do świątecznej dekoracji, Parafianom – rodzinom które sprzątały i dekorowały świątynie, przygotowały ołtarz adoracji, grób Pański w kościele parafialnym. Druhom Strażakom z Szydłowic i Błot za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim, za dostarczenie pomocy Caritas dla potrzebujących z naszej parafii, za przygotowanie ogniska na liturgię Wigilii Paschalnej i udział w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać za ofiary składane w Wielkim Poście na kwiaty i przygotowanie świąt, za dary dla potrzebujących. Niech Zmartwychwstały Pan spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
 3. W środę spotkanie parafialnego zespołu Synodalnego i Grupy Odnowy na katechezie o godz. 19:00 w Szydłowicach.
 4. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszam do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający różaniec ku czci Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:30.
 6. Od Wielkiego Piątku trwamy w modlitwie nowennowej przed świętem Miłosierdzia. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. To nabożeństwo nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o Miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”. W tym dniu złożymy skarbonki CARITAS z wielkopostną jałmużną.
 7. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 8. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu w piątek o godz. 19:00 w Szydłowicach.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach: Joanna i Krzysztof Owsiak, Ewa i Stanisław Noworolscy, Angelika i Mateusz Nowrolscy, Cecylia i Stanisław Szewczuk, Stanisław Mykita;
  *w Dobrzyniu: Lucyna i Tomasz Windysz, Anna i Dariusz Pawlaczek, Danuta Mochniak, Marta i Krzysztof Mochniak, Agnieszka i Zbigniew Zygadło;
  *w Błotach: Anna i Ireneusz Międzybrodzccy, Teresa i Konstanty Kędra.
 10. Na świąteczną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 11. W Wielki Piątek odszedł do wieczności śp. Stanisław Galernik (l. 83, z Dobrzynia), pogrzeb w środę o godz. 14:00 w Dobrzyniu. Wieczny odpoczynek…
 12. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół i zakładów pracy.