21.07.2019

Przyjąć Boga w gościnę to zgodzić się na Jego przemieniającą Obecność, po to, by stać się uczniem i razem z Nim zbawiać świat

XVI Niedziela w ciągu roku

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. W dniach 21-28 lipca 2019 obchodzony jest XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Ofiarę będziemy mogli złożyć dziś do puszki podczas błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów po Mszach Św.

3. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w minioną środę.

4. Dnia 1 sierpnia w czwartek przez naszą parafię będzie przechodzić Piesza Pielgrzymka Legnicka. O godz. 11:00 pielgrzymi odprawią Mszę Św. w kościele w parafialnym w Szydłowicach, a następnie odpoczynek na obiad w ogrodach parafialnych. W imieniu pielgrzymów i własnym proszę wszystkich parafian, druhów strażaków – tak jak w ubiegłym roku – o pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla pielgrzymów.

5. Grupa Św. O. Pio spotyka się we wtorek na Mszy św. o godz. 18:00.

6. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca: we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.

7. Zapowiedzi: Aneta Jankowska, panna, zamieszkała w Leśnej Wodzie i Marcin Prokopowicz, kawaler, zamieszkały w Bystrzycy, zapowiedź pierwsza.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość

9. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę. Nowożeńcom Marcie i Pawłowi dziękuję za piękną dekorację kościoła parafialnego w Szydłowicach.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

11. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.