23.10.2022

Można się modlić „w sobie”, „samotnie”, nie dając Bogu przestrzeni do działania.

XXX Niedziela w ciągu roku

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Z racji ostatniego tygodnia miesiąca Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach.
  3. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:00. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
  5. Grupa modlitewna św. Ojca Pio spotyka się we wtorek w Szydłowicach.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Od dziś do wszystkich rodzin zostaną dostarczone kartki wspominkowe, na których proszę czytelnie wpisać: adres ofiarodawcy, nazwiska i imiona zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy kancelarii parafialnej.
  7. W minioną niedzielę podczas Dnia Papieskiego na fundusz stypendialny ze-braliśmy do puszki kwotę 1347,50 zł. Bóg zapłać za ofiary!
  8. Na niedzielną lekturę polecam dla dzieci miesięcznik Mały Gość tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.
  9. Dzieci komunijne gromadzą się na różańcu w piątek w Szydłowicach o godz. 17:00.
  10. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
  11. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
    *w Błotach: Jan Chudy, Tomasz i Izolda Świtajło;
    *w Dobrzyniu: Helena i Józef Preis, Paweł, Małgorzata Beck, Halina Ostrowska, Krzysztof Gnatowicz, Jolanta Grzymska, Krystyna Matura, Justyna i Rafał Matura;
    *w Szydłowicach: Joanna i Łukasz Noworolscy, Wiesław Abel, Agnieszka i Marek Foryś, Jan i Małgorzata Gajda, Joanna Ciąglewicz, Roman Wirga, Maria Poznańska, Sylwia i Piotr Poznańscy, Krystyna i Mieczysław Krzyszczuk, Małgorzata i Marek Szymaniak.
  12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.
  13. Błogosławionego tygodnia!