07.01.2018

 


Niedziela Chrztu Chrystusa

1. Dzisiaj wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, o kapłanie który nas ochrzcił, o naszych rodzicach i chrzestnych. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność Dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcam do modlitwy w intencjach ludzi, szczególnie tych z naszej parafii z naszych rodzin, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

4. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli m-ca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Plan wizyty kolędowej w tym tygodniu:

* Poniedziałek: Szydłowice (nr 79 do 100) – początek o godz. 15:00

* Wtorek: Szydłowice (nr 100 do 130) – początek o godz. 15:00

* Środa: Błota (nr 86 i 87 i 1 do 35) – początek o godz. 15:00

* Czwartek: Błota (nr 36 do 65) – początek o godz. 15:00

* Piątek: Błota (nr 80 do 85 i 66 do 79) – początek o godz. 15:00

* Sobota: Lednica i Leśna Woda – początek o godz. 9:00

6. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

7. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny i miesięcznika Różaniec.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Zdzisław Adam Fiałka i Bernadetta Anna Fiałka z d. Murzyn, (cywilnie związani) zam. w Błotach – zapowiedź druga.

9. Wczoraj przeżyliśmy drugie Wydarzenie „Spotkanie drogą do radości” w ramach Programu Odnowy naszej parafii. Dziękuje wszystkim osobom z parafialnego zespołu, które przygotowały to wydarzenie we wszystkich kościołach. Zachęcam do podzielenia się swoim świadectwem z przeżycia wydarzenia. Zapraszam wszystkich już na następne w środę popielcową.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!