13.11.2016

baner_pkwp2016

Zamiast zajmować się szukaniem dat i przepowiadaniem przyszłości, lepiej traktować każdy czas jako ostateczny, każdy dzień jak ostatni.

XXXIII Niedziela w ciągu roku

1. Nasz Pan Jezus Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zapowiada prześladowania swoich wyznawców, „z powodu Mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich”. W całej historii Kościoła ta zapowiedź wciąż się realizuje. Chrześcijanie cierpieli i nadal cierpią dając świadectwo swej wiary aż po najwyższą ofiarę własnego życia. Dzisiaj Kościół w Polsce już po raz ósmy obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy z powodu imienia Jezusa doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. Każdego dnia muszą chronić najbliższych tylko dlatego, że są chrześcijanami. Po Mszy św. możemy złożyć dar materialny na pomoc chrześcijanom w Iraku.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

3. Za tydzień w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zbiórka ofiar na budujące się kościoły w naszej Archidiecezji.

4. 20 listopada w niedzielę o godz. 16:00 zapraszamy do Świetlicy Wiejskiej w Szydłowicach wszystkich seniorów z Szydłowic i Myśliborzyc.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od godz. 18:00 do 18:30 i w sobotę od 17:00 do 17:30.

6. W sobotę 19 listopada o godz. 12:00 pan organista zaprasza do Szydłowic do kościoła na naukę nowych pieśni.

7. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

8. Pragnę przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

9. Na niedzielną lekturę polecam nowy numer tygodnika Gość Niedzielny i miesięcznika Nowe Życie.

10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Jankowski z Leśnej Wody. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.