10.12.2023

„Przygotujcie drogę Panu”. Chodzi o kosztowną życiową reformę naszej komunikacji z Bogiem.

 1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia.
 2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Potrwają do środy. Wtorek będzie dniem sprawowania Sakramentu Pokuty. Naszym rekolekcjonistą jest w tym roku Stanisław Zając.
 3. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 4. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia. Może warto przystroić odpowiednio nasze domy i mieszkania w adwentowy wieniec z czteroma świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy czy skorzystać z sakramentu pojednania.
 5. Postarajmy się o piękny, chrześcijański obchód nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W naszej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilijny wieczór. W tym tygodniu do naszych domów będą dostarczone pobłogosławione opłatki. Przyjęcie opłatka to znak łączności z własną parafią.
 6. Przypominam i zachęcam do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Zapraszam do zakupu świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom Caritas (świeca mała 10 zł., świeca duża 20 zł.).
 7. Rada Rodziców ze SP w Dobrzyniu zaprasza jeszcze dziś na Kiermasz świąteczny, od godziny 12:00 do 14:00. Oczekują jeszcze na swoich nabywców: stroiki i przepyszne ciasta.
 8. Za tydzień po Mszach świętych błogosławieństwo figurek dzieciątka Jezus, bożonarodzeniowych szopek i dekoracji świątecznych oraz dzień parafialnej zbiórki żywności przez CARITAS dla potrzebujących z naszej parafii.
 9. Zapraszam na Msze roratne o Matce Bożej, które są sercem Adwentu. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci.
 10. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
 11. Na lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Za tydzień prosimy:
  *w Szydłowicach – parafianie z Myśliborzyc: Anna i Ryszard Wolańscy, Małgorzata i Mariusz Horodyńscy, Emilia i Czesław Talkowscy, Kamila i Krzysztof Otoccy, Danuta Drozd;
  dekoracja świąteczna, Myśliborzyce: Urszula i Janusz Drozd, Marta i Grzegorz Zuzek, Maria Deszczyńska, Elżbieta i Paweł Marecik, Monika i Krzysztof Łuczków, Paweł i Marzena Bolibrzuch, Halina i Marian Bąk, Katarzyna i Daniel Bąk, Maria i Zbigniew Boruń, Zofia i Bronisław Serwadczak, Bogumiła i Mirosław Jabczyk;
  *w Dobrzyniu: Jolanta i Tomasz Preis, Zdzisława Bednarska, Alina i Piotr Kobusińscy, Barbra i Leszek Bednarscy, Agata i Rafał Bednarscy;
  dekoracja świąteczna (Dobrzyń 131-140);
  *w Błotach: Bogusława i Bogusław Król, Justyna i Paweł Kowalczyk;
  dekoracja świąteczna: Marta i Mieczysław Jankowscy, Wioletta i Bogusław Skibińscy, Alicja Kowalska, Jan Chudy, Izolda i Tomasz Świtajło.
 13. Zapewniam jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.
 14. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia!