02.08.2020

Ziarna Słowa – Boży siew Ewangelii

XVIII Niedziela w ciągu roku

 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 2. Dziś w pierwszą niedzielę m-ca wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic RR. Intencja modlitewna na sierpień: Za wszystkie osoby pracujące i żyjące na morzu: marynarzy, rybaków i ich rodziny.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 4. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Msze św. o 16:00, 17:00 i o 18:00,
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Szydłowicach od godz. 19:00 do 21:00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszą św.
 7. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 8. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia parafii. Dziękuję i proszę o zbiórkę ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach parafii.
 9. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt tel. 77.412 69 84.
 10. Na wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość
 11. W czwartek 20 sierpnia (przed odpustem parafialnym) w ramach programu MKiDN „Kultura dostępna” w świetlicy w Szydłowicach będzie miała miejsce prezentacja 2 filmów fabularnych: Wyklęty w reż. Konrada Łęskiego i Eter w reż. Krzysztofa Zanussiego i 2 dokumentalne: Pionierzy w reż. Krzysztofa Kunerta i Jak w niebie tak i w Komańczy w reż. Macieja Wójcika zrealizowanych przez polskich twórców a pokazanych na Festiwalu Niepokalanów we Wrocławiu. Będą obecni reżyserzy, producenci. Wstęp wolny. Początek o godz. 15:00. Zapraszam.
 12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie proszę następujących parafian: Agnieszka i Marek Foryś, Małgorzata i Jan Gajda, Joanna Ciąglewicz, Roman Wirga, Dariusz Józefkiewicz, Maria i Krzysztof Poznańscy.
 13. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Jolanta i Mirosław Grzymscy, Krystyna i Józef Matura, Justyna i Rafał Matura, Marianna i Stanisław Galernik, Iwona i Jarosław Kloc.
 14. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 15. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
 16. Wakacje, urlop, wypoczynek też mogą być czasem wzrostu duchowego. Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia!