12.06.2022

Bóg jeden w Trzech Osobach. Różnorodność nie przekreśla jedności.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. Dziś kończymy Misje Święte u św. Bartłomieja. Bóg w Trójcy Najświętszej niech będzie uwielbiony! Za święty czas Misji AD 2022, za misjonarzy Wojciecha Idziaka i O. Przemysława Ilskiego, redemptorystów, za każdą i każdego z Was Drodzy Parafianie, którzy odpowiedzieliście na zaproszenie skierowane do Was. Chrystus Zmartwychwstały przechodził w te dni pośród nas i obficie udzielał swoich łask. Dziękuję każdemu, kto poprzez modlitwę, zaangażowanie i pomoc przyczynił się do przebiegu Misji świętych w naszej parafii.
  3. Jutro, 13 czerwca, dzień fatimski u św. Bartłomieja. Początek nabożeństwa o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, czerwcowe i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną różańca poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Intencje modlitewne składamy na kartkach przed różańcem.
  4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przygotowanie rozpoczniemy Triduum (poniedziałek – wtorek – środa) przygotowującym nas do uroczystości (adoracja Najświętszego Sakramentu, katecheza eucharystyczna, Msza św. z homilią eucharystyczną. Zakończeniem Triduum jest procesja Bożego Ciała.
  5. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 9:00 w Błotach, o godz. 11:00 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 w Szydłowicach. Po każdej Mszy wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy w danej miejscowości, wg ustalonego porządku.
    Ołtarze w Błotach: I – przy posesji Izoldy i Tomasza Świtajło, II – przy posesji Anny Szpinety, III – przy posesji Piotra Popika, IV – przy zakładzie Tomasza Świtajło – przygotowują parafianie z Leśnej Wody.
    Ołtarze w Dobrzyniu: I – przy posesji Agaty i Marka Bednarzów, II – przy posesji Katarzyny i Ryszarda Drozdów, III – przy posesji Marii i Mieczysława Szczepaniaków, IV – przy posesji Stanisławy Rawskiej.
    Ołtarze w Szydłowicach: I – przy posesji Grażyny i Romana Drozdów (przygotowują rodziny z Szydłowic – mieszkający za kościołem), II – przy strażnicy OSP (przygotowują druhowie strażacy), III przy posesji Zbigniewa i Haliny Drozdów (przygotowują parafianie z Myśliborzyc) i IV – przy krzyżu w Szydłowicach (przygotowują rodziny od Brzezickich do Krystyny Bednarskiej).
  6. Zapraszam do udziału w procesji wszystkich parafian, dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, uczestniczą w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, Róże Różańcowe, młodzież proszę o niesienie chorągwi, Druhów Strażaków proszę o niesienie baldachimu nad kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament w monstrancji i o zabezpieczenia trasy procesji, ministrantów i lektorów. Proszę o udekorowanie i przystrojenie domów i okien na trasie procesji i w całej parafii oraz wywieszenie flag. To dzień wielkiej manifestacji i świadectwa naszej wiary. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
  7. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00. W sobotę Msza Św. o godz. 18:00 w Dobrzyniu (w Szydłowicach będzie odbywał się festyn).
  8. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.
  9. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
    * w Błotach: Jadwiga i Wiesław Jankowscy, Aneta i Mariusz Prokopowicz.
    * w Dobrzyniu: Dorota i Szymon Rosińscy, Agnieszka i Szymon Pachurka, Alina i Zbigniew Serwadczak, Tomasz Kowalski, Anna i Jarosław Jakubowscy.
    * w Szydłowicach: parafianie z Myśliborzyc Marzena i Paweł Bolibrzuch, Halina i Marian Bąk, Katarzyna i Daniel Bąk, Maria i Zbigniew Boruń, Zofia i Bronisław Serwadczak, Bogumiła i Mirosław Jabczyk;
  10. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.
  12. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.

Intencja modlitewna na czerwiec: W intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w życiu codziennym.