30.05.2021

Przysłowia mówią, że historia to mistrzyni życia. Dzisiejsze Słowo udowadnia, jak bardzo…

Niedziela Trójcy Święte

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszych kościołach codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
  3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tego dnia będą odprawione o godz. 9:00 w Błotach, o godz. 11:00 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 w Szydłowicach. Po każdej Mszy Świętej wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy.
  4. Ołtarze w Szydłowicach: I – przy krzyżu, II – przy posesji p. Drozdów (przygotowują parafianie z Myśliborzyc), III – przy strażnicy OSP i IV – przy posesji p. Grażyny i Romana Drozdów.
  5. Zapraszam do udziału w procesji wszystkich parafian, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, Róże Różańcowe, młodzież proszę o niesienie chorągwi, Druhów Strażaków proszę o niesienie baldachimu nad kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament w monstrancji i o zabezpieczenia trasy procesji, ministrantów i lektorów. Proszę o udekorowanie i przystrojenie domów i okien na trasie procesji i w całej parafii oraz wywieszenie flag. To dzień wielkiej manifestacji i świadectwa naszej wiary. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
  6. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie Msza św. i procesja eucharystyczna.
  7. W tym roku podczas dni eucharystycznych we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej będzie trwała 24h Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii adoracja rozpocznie się Mszą św. w kościele w Błotach o godz. 19:00 i będzie trwała do godz. 3:30, następnie w kościele w Dobrzyniu Msza św. o godz. 4:00 i do godz. 11:00 i w Szydłowicach od 11:30 do 18:00. Zapraszam wszystkie grupy modlitewne i parafian do wspólnego trwania na modlitwie i adorowania Najświętszego Sakramentu. Zapisy w zakrystii.
  8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą.
  9. W pierwszą sobotę m-ca odwiedziny chorych i seniorów w domach.
  10. W przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę m-ca czerwca, wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  11. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77.412 69 84.
  12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kamil Abel – kawaler zam. w Szydłowicach i Aleksandra Dąbrowska – panna zamieszkała w Stobrawie, zapowiedź druga; Szymon Żyła – kawaler zam. w Lipkach i Paulina Gogół, panna zamieszkała w Szydłowicach, zapowiedź pierwsza.
  14. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Małgorzata i Przemysław Wandycz, Zofia i Stanisław Rzepa, Iwona i Janusz Rzepa, Sabina i Dawid Grabarz, Barbara Drozd, Maria i Stanisław Drozd, Grażyna i Roman Drozd.
    *w Dobrzyniu: Józef Szewczuk, Władysława i Stanisław Iwańczuk, Katarzyna i Ryszard Drozd, Krystyna i Jan Mykita, Helena Konstanciuk.
    *w Błotach: Maria Wdowik, Roksana i Paweł Wdowik.
  15. Módlmy się w int. związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych. Dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
  16. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na czerwiec: za młodych przygotowujących się do małżeństwa, aby przy wsparciu lokalnych społeczności wzrastali w miłości i szczodrości, wierności i cierpliwości.
  17. Trwa narodowy spis powszechny, w imieniu władz samorządowych przypominam o obowiązku dokonania spisu.
  18. Dziękuję parafianom, którzy w sobotę wraz z Panem Stanisławem Kowalkowskim pracowali na cmentarzu, porządkując teren cmentarza i parkingu. Bóg zapłać!
  19. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca i błogosławionego czerwcowego tygodnia!