29.08.2021

Nie ma nic gorszego niż prawo, które pozostaje tylko literą.

XXII Niedziela –
– Odpust św. Bartłomieja

1. Dziś w kościele parafialnym w Szydłowicach przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła – patrona naszej parafii. Głównym celebransem Sumy odpustowej o godz. 13:00 będzie Symeon Stachera OFM. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków, druhów strażaków i wszystkich parafian do wspólnego świętowania.
  2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.
  3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
  4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzę wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w kościele w Dobrzyniu o godz.9:00. Serdecznie zapraszam.
  5. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Na progu nowego roku szkolnego proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
  6. W przyszłą niedzielę wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek m-ca. O godz.18:00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
  8. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego pół godziny przed Mszą św. we wszystkich kościołach.
  9. W sobotę o godz. 8:30 w Błotach Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Od godz. 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  10. W niedzielę 5 września będziemy przeżywać Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony – Dożynki Gminne. Gospodarzem jest sołectwo Dobrzyń. Msze św. o godz. 9:00 w Błotach, 10:30 w Szydłowicach i o 13:00 w Dobrzyniu. Po Mszy przemarsz korowodu dożynkowego na boisko sportowe gdzie rozpocznie się program artystyczny. Zwracam się z prośbą do parafian z Dobrzynia o świąteczno-dożynkowe udekorowanie miejscowości.
  11. Niedziela 5 września będzie również dniem solidarności z Afgańczykami. Po wszystkich Mszach św. zostanie zorganizowana zbiórka do puszek CARITAS na rzecz pomocy bieżącej i długofalowej mieszkańcom Afganistanu.
  12. Przed nami doroczna pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę (17 września w piątek).
  13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci miesięcznik Mały Gość.
  14. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie proszę następujących parafian:
    *w Szydłowicach: Krystyna Przybylska, Anna i Piotr Przybylscy, Paulina i Sebastian Siwula, Jolanta Guguła, Dorota i Józef Drozd,
    *w Dobrzyniu: Władysława Bobra, Irena i Czesław Serwadczak, Elżbieta i Stanisław Konstanciuk, Krystyna i Stanisław Kowalscy, Edyta i Adam Mykita,
    *w Błotach: Helena i Jan Szewczuk, Joanna i Mariusz Mazur.
  15. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  16. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzam opiece św. Bartłomieja Ap.
  17. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!