07.06.2020

W różnych miejscach Biblii Bóg przedstawia samego siebie. I przekonuje, że jest Trójcą.

Niedziela Najświętszej Trójcy

Ziarna Słowa – Troska o dobro wspólne
PODCAST Radia Vatykańskiego – więcej tutaj…
 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
 2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca: wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako doroczny Dzień Dziękczynienia.
 3. Dnia 6 czerwca skończyła się Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. udzielona na czas kwarantanny przez Abpa Józefa Kupnego. Powracamy do normalnego funkcjonowania. Nadal obowiązują wszystkich maseczki i zachowanie dystansu. Przy wejściu do kościoła dezynfekujemy dłonie.
 4. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 5. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszych kościołach codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
 6. W czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Tegoroczna uroczystość obwarowana jest ograniczeniami wciąż trwającego stanu pandemii. Ze względu na limit zgromadzeń 150 osób, obchody koncentrować się będą wokół kościoła parafialnego i kaplic filialnych w Błotach i Dobrzyniu
 7. Msze św. tego dnia będą odprawione o godz. 9:00 w Błotach, o godz. 11:00 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 w Szydłowicach, zachowując zwyczaj parafialny oraz obowiązujące przepisy prawa państwowego i kanonicznego. Po każdej Mszy wyruszy procesja eucharystyczna wg ustalonego porządku w danej miejscowości.
 8. Symboliczne ołtarze w Szydłowicach: I – przy krzyżu, II – przy posesji p. Drozdów, III – przy strażnicy OSP (przygotowują parafianie z Myśliborzyc) i IV – przy posesji p. Piotrowskich.
 9. Zapraszam do udziału w procesji wszystkich parafian: dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci Komunijne rocznicowe w strojach liturgicznych, Róże Różańcowe, młodzież proszę o niesienie chorągwi, Druhów Strażaków proszę o niesienie baldachimu nad kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament w monstrancji i o zabezpieczenia trasy procesji, ministrantów i lektorów. Proszę o udekorowanie i przystrojenie domów i okien na trasie procesji i w całej parafii oraz wywieszenie flag. To dzień wielkiej manifestacji i świadectwa naszej wiary. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
 10. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00.
 11. W sobotę 13 czerwca przypada zapraszam na dzień fatimski u św. Bartłomieja. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe wg ustalonego porządku. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.
 12. Za tydzień w niedzielę 14 czerwca na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach – będziemy przezywać uroczystość I Komunii Świętej. Dlatego proszę parafian nie związanych z uroczystością komunijną o uczestnictwo we Mszy św. w sobotę o godz. 20:00 lub w niedzielę o godz. 18:00.
 13. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77.412 69 84.
 14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 15. Dziękuję parafianom za troskę w tym szczególnym czasie o sprawy materialne parafii, która pozwoliła na pokrywanie bieżących kosztów funkcjonowania parafii.
 16. Bóg zapłać! za pomoc materialną dla rodziny Mordal z Dobrzynia podczas zbiórek. Razem zebrano 4334,16 PLN.
 17. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dorota Pawłowska, panna, zam. w Dobrzyniu i Szymon Rosiński, kawaler, zam. w Pogorzeli, zapowiedź druga.
 18. W Szydłowicach dziękujemy nowożeńcom Alicji i Karolowi za dekorację kościoła. O posprzątanie kościoła i pomoc w przygotowaniu ołtarzy proszę następujących parafian: Anna i Leszek Pytel, Bożena i Janusz Noworolscy, Katarzyna i Leszek Preis, Lidia i Marek Owsiak, Kamila i Damian Zborowscy, Justyna i Stanisław Piotrowscy, Barbara i Edward Piotrowscy, Lucyna i Ryszard Zborowscy, Agnieszka i Franciszek Wer, Marzena i Andrzej Chmiel. Kościół parafialny dekorują rodzice dzieci komunijnych.
 19. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Danuta Mochniak, Marta i Krzysztof Mochniak, Agnieszka i Zbigniew Żygadło, Mieczysław Konstanciuk, Marta i Waldemar Linkowscy.
 20. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na czerwiec: aby ci, którzy cierpią, odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Jezusowi.
 21. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 22. W minionym tygodniu odeszła po nagrodę do Pana śp. Ludwika Owsiak z Dobrzynia. Wieczny odpoczynek…
 23. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca i błogosławionego czerwcowego tygodnia!