25.02.2024

stacja7.pl

To, co nie stało się na Górze Moria, stało się na Golgocie: Ojciec ofiarował Syna.

 1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…
 2. Pomocą w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu są nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątek, w tym tygodniu z racji I piatku m-ca o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 16:00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. Dzieci komunijne i młodzież, kandydaci do Bierzmowania zapraszam do udziału w Drodze Krzyżwej w piątki w Szydłowicach. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
 4. II niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Od 2006 r. obchodzimy w Polsce w II niedzielę Wielkiego Postu jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. To okazja, byśmy uświadomili sobie, że jesteśmy wspólnotą misyjną. Ostatnim nakazem, jaki Chrystus pozostawił swym uczniom tuż przed Wniebowstąpieniem, był nakaz misyjny. Świadomi naszej odpowiedzialności za misje, jednoczymy się w tym dniu z polskimi misjonarkami i misjonarzami i swą modlitwą, postem, ofiarą wspieramy ich wysiłki misyjne. Jest to dla nas dzień wspólnotowych błagań o nowe powołania; o to, aby znaleźli się ci, którzy w imieniu Chrystusa i Kościoła udadzą się na krańce świata z Ewangelią dla ubogich. Od lat ofiary zbierane do puszek w II niedzielę Wielkiego Postu stanowią jałmużnę na misje i przeznaczamy je na wsparcie działalności polskich misjonarek i misjonarzy. Jest to fundusz krajowy, z którego Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy komisji misyjnej KEP pomaga ponad 1700 misjonarzom w realizacji ich posługi ewangelizacyjnej, medycznej, charytatywnej i edukacyjno-wychowawczej.
 5. CARITAS zaprasza nas do jałmużny wielkopostnej. Skarbonkę może otrzymać każdy. Skarbonki będą zbierane w Niedzielę Miłosierdzia. Caritas zachęca także do nabycia wielkanocnego baranka z białej czekolady (cena 10 PLN). Dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi piewrszopiatkowej.
 7. W sobotę przed poranna Eucharystią w Błotach nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Odwiedziny chorych i seniorów w sobotę 10 marca br.
 8. Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła to prawdziwa broń duchowa. Kiedy w twoim życiu wydawałoby się, że wszystko idzie nie tak i nie masz już pomysłu na wyjście z sytuacji – wypróbuj modlitwę do św. Michała Archanioła. Zaopatrz się w duchową amunicję i skutecznie walcz ze złem w swoim życiu!
 9. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy i Ewangelizacji odbywa się w środę o godz. 19:00 w Szydłowicach.
 10. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
 12. W środę do godz. 10:00 zbieramy elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz AGD). Zbiórka w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu przy kościołach. Pragnę zaprosić wszystkich parafian do udziału w Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Matki Bożej Loretańskiej”.
 13. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  *w Szydłowicach Beata i Kazimierz Abel, Barbara Wężyk, Agnieszka Kasprzycka, Aleksandra Piasecka, Józef Chudy;
  *w DobrzyniuAgnieszka i Grzegorz Serwadczak, Czesława i Mieczysław Bireccy, Danuta i Zbigniew Załugowicz, Sabina i Marcin Kołtowscy, Grażyna i Mieczysław Szostak;
  *w BłotachAnna i Krzysztof Bień, Aleksandra i Michał Kinaszczuk.
 14. Bóg zapłać! dla rodzin z Dobrzynia, które złożyły ofiarę na zakup nowego wzmacniacza do kościoła w Dobrzyniu, proszę o to wszystkich parafian. Do tej pory uczyniło to 101 z 161 rodzin.
 15. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Spowiedź przed Mszą Świętą.
 16. W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” można uzyskać odpust zupełny.
  Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: “Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17).
 17. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. Błogosławionego tygodnia!