17.12.2023

Jedynym pewnym źródłem radości jest Miłość. Gotowi na eksplozję radości?

1. Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed Eucharystią.
  2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszam w tygodniu na Roraty.
  3. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia będzie umocnienie serc w sakramencie pokuty. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Sakrament Pokuty będzie sprawowany w tym tygodniu: w poniedziałek w parafii w Stobrawie, we wtorek w parafii w Karłowicach, w środę w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu, w czwartek w parafii w Lubszy. W naszej parafii codziennie przed Mszą Św.
  4. Dziękuję tym parafianom, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych (choć jest to nasz obowiązek, uczynili to nieliczni…). Dziękuję za pomoc w przygotowaniu i podczas rekolekcji: p. kościelnym, ministrantom, p. organiście i paniom za przygotowaniu posiłku dla kapłanów spowiedników. Dziękuję za modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty. Dziękuję zaangażowanym w program Odnowy i Ewangelizacji za udział w sesji formacyjnej.
  5. Bóg zapłać za modlitwę oraz ofiary złożone w Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie w minioną niedzielę. Zebraliśmy kwotę 858,22 PLN. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
  6. Dziś po Mszach świętych błogosławieństwo figurek dzieciątka Jezus, bożonarodzeniowych szopek i dekoracji świątecznych oraz dzień parafialnej zbiórki żywności przez CARITAS dla potrzebujących.
  7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które jeszcze dziś można nabyć (świeca mała 10 zł., świeca duża 20 zł.).
  8. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę o północy do kościoła parafialnego w Szydłowicach. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.
  9. Przypominam i zachęcam do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana.
  10. Na lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci miesięcznik Mały Gość.
  11. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i o udekorowanie świątecznie kościołów następujących parafian:
    *w Szydłowicach – parafianie z Myśliborzyc: Urszula i Janusz Drozd, Marta i Grzegorz Zuzek, Maria Deszczyńska, Elżbieta i Paweł Marecik, Monika i Krzysztof Łuczków, Paweł i Marzena Bolibrzuch, Halina i Marian Bąk, Katarzyna i Daniel Bąk, Maria i Zbigniew Boruń, Zofia i Bronisław Serwadczak, Bogumiła i Mirosław Jabczyk;
    *w DobrzyniuDobrzyń 131-140;
    *w BłotachMarta i Mieczysław Jankowscy, Wioletta i Bogusław Skibińscy, Alicja Kowalska, Jan Chudy, Izolda i Tomasz Świtajło.
  12. Bóg zapłać!za ofiary złożone z racji Opłatka, zostaną one przeznaczone na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach.
  13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Sławomir Pasławski (l. 30, Dobrzyń). Niech miłosierny Pan oczyści go z winy i obdarzy udziałem w zmartwychwstaniu Chrystusa. Wieczny odpoczynek…
  14. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej. Miłej i błogosławionej niedzieli.