31.10.2021

Kochać oraz… słuchać. Jezus wskazuje najważniejsze przykazanie.

XXXI Niedziela w ciągu roku

1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tym dniu Msze św. na cmentarzach: w Błotach o godz. 9:00, w Dobrzyniu o godz. 11:00 i w Szydłowicach o godz. 13:00. Po każdej Mszy św. wyruszy procesja żałobna podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszych świątyń, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić nowe i odnowione groby. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych.
  2. Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Prus Lwowskich i Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej w dniu 1 listopada br. na cmentarzach odbędzie się kwesta do puszek na utrzymanie i renowację cmentarza w Prusach k. Lwowa.
  3. We wtorek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności i w czyśćcu oczekują na wieczne zjednoczenie z Panem. Msza św. w Błotach o godz. 15:00 w kaplicy na cmentarzu, w Dobrzyniu o godz. 16:30 i w Szydłowicach o godz. 18:00.
  4. W tym roku decyzją Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Dobrzyniu.
  6. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w środę w Błotach od godz. 16:30, w czwartek w Dobrzyniu od godz. 16:30 i w piątek w Szydłowicach od godz. 17:30. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową.
  7. Odwiedziny chorych i seniorów z posługa sakramentalną w sobotę od godz. 9:00. Zachęcam i proszę o zgłaszanie chorych i seniorów, którzy nie chodzą do kościoła, aby mogli skorzystali z posługi sakramentalnej.
  8. Od wtorku będziemy spotykać się na wspólnej modlitwie za naszych zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych i poleciliśmy modlitwie Kościoła. Towarzyszyć jej będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Kartki wypominkowe proszę składać na tacę. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji wypominek.
  9. Plan modlitwy wypominkowej:
    * wtorek – 2 listopada – Lednica i Leśna Woda, Dobrzyń 1-40, Szydłowice 1-45,
    * środa – 4 listopada – Błota 1–44,
    * czwartek – 5 listopada – Dobrzyń 41–80,
    * piątek – 6 listopada – Błota 45–90, Dobrzyń 81–120, Szydłowice 46–85,
    * sobota – 7 listopada – Dobrzyń 121–160, Myśliborzyce
    * wtorek – 9 listopada – Szydłowice 86–130
  10. Za tydzień w niedzielę wspólnotowa Adoracja i zmiana tajemnic ŻR.
  11. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
  12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
    * w Szydłowicach (prafianie z Myśliborzyc): Janina Kruk, Ewa i Piotr Kuźniar, Albina i Stanisław Owsiak, Agnieszka i Paweł Owsiak, Iwona i Zygmunt Wolan.
    * w Dobrzyniu: Barbara i Leszek Bednarscy, Agata i Rafał Bednarscy, Andrzej i Marie Łuccy, Łucja i Tadeusz Łuccy, Sabina i Arkadiusz Lemieszko,
    w Błotach: Katarzyna i Zbigniew Popek, Alicja Jakimowska.
  13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  15. Miłej i błogosławionej niedzieli.