21.01.2024

Czas jest krótki, wypełnił się. Dlatego trzeba działać natychmiast.

 1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”.
 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Zachęcam również do uczestnictwa w spotkaniach parafialnej grupy Odnowy i ewangelizacji w środy o godz. 19:00.
 3. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie.
 4. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
 5. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. Już dziś serdecznie dziękuję za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość. Dziękuję za podpowiedzi by pochyli się nad sprawami, postulatami i propozycjami, które przedstawiliście w rozmowach. Proszę również o zgłoszenie się tych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana z błogosławieństwem i modlitwą.
 6. W tym tygodniu przybędziemy wraz z ministrantami z modlitwą i błogosła-wieństwem do mieszkańców:
 • Niedziela – Sielska Woda – początek godz. 15:00
 • Poniedziałek – Myśliborzyce (za lasem)  – początek godz. 15:00
 • Wtorek – Myśliborzyce (przy drodze)  – początek godz. 14:00
 • Środa – Dobrzyń 79 – 59 – początek godz. 14:00
 • Czwartek – Dobrzyń 81 – 105 – początek godz. 14:00
 • Piątek – Dobrzyń 57 – 31 – początek godz. 14:00
 • Sobota – Dobrzyń 106 – 116, 186, 116D, 183, 186, 197  – początek godz. 10:00
 1. Dziś w niedzielę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a jutro w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Z tej racji dzieci komunijne wraz z babciami i dziadkami spotykają się na na Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.
 2. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 3. W sobotę 27 stycznia o godz. 17:00 w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu wstąpi Arka Noego. Cena biletu 40zł/os. Zapraszam.
 4. Wzorem lat ubiegłych, Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, poleca zorganizować w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego 28 stycznia 2024 r., okolicznościową zbiórkę do puszek na potrzeby klasztorów sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji.
 5. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci miesięcznik Mały Gość.
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach Grzegorz Drozd, Barbra Skibińska, Józef Koziarski, Teresa Piotrowska, Krystyna Olszewska, Patrycja Góralczyk;
  *w DobrzyniuKrystyna i Mirosław Wolf, Wiesław Kołtowski, Ewa i Adam Stelmach, Janina Krzywy, Jadwiga i Mieczysław Preis;
  *w BłotachJoanna Koszykowska, Helena i Jan Szewczuk.
 7. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych.
 8. Życzę solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.