26.12.2021

Odpowiedzią na wszystkie pytania dotyczące rodziny jest rodzina Maryi i Józefa.

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 2. Tradycyjnie w drugi dzień świąt w kościołach w całej Polsce modlitwą i ofiarą wspieramy potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 3. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 4. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 5. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
 6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego i dodatkowa o godz. 18:00. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
 7. W pierwszą niedzielę m-ca stycznia wspólnotowa adoracja i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 8. Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą planuję rozpocząć w poniedziałek 3 stycznia od miejscowości Myśliborzyce. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich.
 9. Dziękuję parafianom którzy zatroszczyli się o tak piękną bożonarodzeniową dekorację świątyń w naszej parafii. Dziękuję serdecznie panu Marianowi Tomków z Sielskiej Wody za przekazanie świerków do dekoracji kościoła w Dobrzyniu i w Szydłowicach, panu Kazimierzowi Ablowi za pomoc w wycięciu i transport świerków do kościoła w Szydłowicach.
 10. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  * w Szydłowicach: Barbara Skibińska, Bogusław Dorociak, Koziarski Józef, Teresa Piotrowska, Krystyna Olszewska,
  * w Dobrzyniu: Katarzyna i Piotr Kasprzyccy, Jadwiga i Czesław Stelmach, Urszula i Lech Stelmach, Zuzanna Kućmierz, Urszula Bryk,
  * w Błotach: Weronika i Tomasz Gwiżdż, Aleksandra i Damian Buczyk.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 12. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!”
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i powierzam opiece Świętej Rodziny.
 14. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego 2022 roku!