13.06.2021

Historia zbawienia toczy się wśród drzew. Historia drzewa – to nasza historia.

XI Niedziela w ciągu roku

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.
  2. Dziś dzień fatimski u św. Bartłomieja. O godz. 18:00 rozpoczynamy modlitwę różańcową, którą poprowadzą Różę Różańcowe, o godz. 20:00 Msza św. i na zakończenie procesja z figurą MB Fatimskiej. Przynosimy ze sobą świece i lampiony. Intencje do modlitwy różańcowej i na Mszę św. spisujemy na kartkach i składamy do koszyczka.
  3. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na czerwiec: za młodych przygotowujących się do małżeństwa, aby przy wsparciu lokalnych społeczności wzrastali w miłości i szczodrości, wierności i cierpliwości.
  4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 18:00. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koronką do Miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.
  5. Trwa rok św. Józefa, 19 czerwca w sobotę zapraszam na Mszę Świętą w intencji rodzin i małżeństw. Zapraszam szczególnie małżeństwa, które w czerwcu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.
  6. Dziękuję parafianom za świadectwo wiary i za podjęcie szczególnego wyzwania do modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem, czyli 24 godziny dla Pana w czasie oktawy Bożego Ciała w poniedziałek i wtorek.
  7. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77 412 69 84.
  8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
    Szymon Żyła – kawaler zam. w Lipkach i Paulina Gogół, panna zamieszkała w Szydłowicach, zapowiedź trzecia,
    Bartosz Fik – kawaler zam. w Dobrzyniu i Ewelina Komborska, panna zamieszkała w Lubszy, zapowiedź druga,
    Patryk Skibiński – kawaler zam. w Błotach i Magdalena Jakimowska, panna zamieszkała w Michałowicach, zapowiedź druga.
  10. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Barbara Skibińska, Józef Koziarski, Teresa i Józef Piotrowscy, Krystyna Olszewska, Iga i Jacek Iskra
    *w Dobrzyniu: Irena i Czesław Mielnik, Monika i Grzegorz Mularz, Maria i Władysław Lazar, Małgorzata i Marek Smok, Czesław Bobra,
    *w Błotach: Renata i Mirosław Wróbel, Joanna i Piotr Popik
  11. Módlmy się w int. związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych. Dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
  12. Trwa narodowy spis powszechny osób i mieszkań. W imieniu komisarza spisowego przypominam o obowiązku dokonania spisu. W najbliższy piątek 18 czerwca w Szydłowicach na świetlicy od godz. 12:00 do 14:00 będziemy mieli możliwość dokonania spisu podczas dyżuru dyżur komisarza spisowego.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.