29.03.2020

stacja7.pl

Cały Jezus: płacze jak prawdziwy człowiek, wskrzesza jak prawdziwy Bóg.

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
 2. UWAGA! Mamy stan epidemii. #Zostań w domu. #Nie narażaj siebie i innych! Biorąc po uwagę zagrożenie dla życia i zdrowia oraz ze względu na wprowadzony przez władze państwowe stan epidemii na terenie Polski, przypominam o udzielonej dyspensie przez Abpa Józefa Kupnego od obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej od dziś do końca stanu epidemii dla wiernych Archidiecezji Wrocławskiej oraz wszystkich przebywających na jej terytorium.
 3. Zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na modlitwie osobistej i rodzinnej. Zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą kościoła poprzez transmisję Mszy św., Rekolekcji, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w TV, Radio oraz w Internecie.
 4. W związku z ogłoszonym stanem epidemii w zgromadzeniu liturgicznym może uczestniczyć maksymalnie 5 osób! Proszę o przyjęcie tego ze zrozumieniem. Pierwszeństwo udziału we Mszy Św. dajemy rodzinie, która zamówiła intencję mszalną na dany dzień i godzinę.
 5. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. pogrzeb) proszę najpierw o kontakt telefoniczny lub o zgłoszenie się bezpośrednio po Mszy Św.
 6. Droga Krzyżowa: w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach o godz. 18:00.
 7. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
 8. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.
 9. Spowiedź sakramentalna: codziennie, pół godziny przed Mszą św. – w kościele może przebywać tylko 5 osób oczekujących na spowiedź, zachowujemy bezpieczną odległość.
 10. Comiesięczne odwiedziny chorych zostają odwołane.
 11. W związku ze zmianą czasu codzienna Msza św. będzie odprawiana o godz. 18:00.
 12. Odpowiadając na zapytania parafian o możliwość składania niedzielnych ofiar – tacy podaję nr konta parafii – Bank Spółdzielczy w Brzegu 02 8863 0009 2000 0022 1522 0001. Dokonując przelewu w tytule proszę dopisać – „taca”. Bóg zapłać za ofiary!
 13. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

* Alicja Kucia, panna, zam. w Tarnowcu, par. w Mąkoszycach i Karol Pacholewicz, kawaler, zamieszkały w Dobrzyniu, zapowiedź trzecia;

* Marzena Drozd, panna, zam. w Myśliborzycach, Paweł Szukała, kawaler, zamieszkały w Wężowicach, par. Bąkowice, zapowiedź trzecia.

 1. Tygodnik Gość Niedzielny jest dostępny na stronie internetowej: gosc.pl
 2. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.
 3. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marek Kowalkowski z Szydłowic. Zmarłego powierzamy Panu Bogu. Wieczny odpoczynek…
 4. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni nowego tygodnia!