18.03.2018

stacja7.pl

Właśnie odbywa się operacja na naszych sercach. Operacja metodą miłosierdzia


V Niedziela przygotowania paschalnego

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu: DROGA KRZYŻOWA o godz. 14:00 – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu o godz. 15:00 i w piątek w Szydłowicach o godz. 17:00, GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu na zakończenie Mszy Św., GODZINA MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszam o godz. 12:00 do kościoła parafialnego w Szydłowicach.

4 .W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio w kaplicy na plebani.

5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świat składane podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościołów i za złożone przez nie ofiary w tym tygodniu.

6. W duchu wielkopostnej solidarności wspieramy działalność CARITAS, która tak skutecznie bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym oraz doświadczonym klęskami żywiołowymi. Możemy pomóc kupując Baranka wielkanocnego (cena 6 zł).

7. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Św. pobłogosławimy palmy na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam na Mszę Św. o godz. 12:00 do kościoła parafialnego w Szydłowicach.

8. Ze względu na spowiedzi i rekolekcje w parafiach dekanatu Msze św. w tym tygodniu będą odprawione o zmienionych godzinach, szczegóły w biuletynie.

9. Proszę, aby nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W tym tygodniu spowiedź we wtorek w Czepielowicach, w środę w Lubszy i w czwartek w Stobrawie.

10. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w sobotę.

11. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do sprawnego i godnego przebiegu rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii rozpoczynamy. Bóg zapłać za modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.

12. W miesiącu marcu zbieramy ofiary dla naszego p. Organisty. W tygodniu przedstawicie Rady Parafialnej dostarczą koperty do rodzin w Myśliborzycach i Szydłowicach.

13. 20 lipca 2018 roku jest zaplanowane poświęcenie odrestaurowanej Kaplicy na cmentarzu w Prusach z udziałem JE Abpa Mieczysława Mokrzyckiego. W związku z tym wydarzeniem są organizowane dwa wyjazdy na Ukrainę do Prus i Lwowa. Pierwszy od 31 maja (wieczorem w czwartek po Bożym Ciele do niedzieli) – prace porządkowe na cmentarzu w Prusach i zwiedzanie Lwowa, i drugi 18 lipca na poświęcenie kaplicy. Wraz z p. Eugeniuszem Szewczukiem proszę o pomoc i zapraszam wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w tych wyjazdach. Informacje na stronie www parafii i u p. Eugeniusza.

14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

15. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!