02.05.2021

Nie tylko “sympatyzować” ani nawet “przynależeć”. Jezus określa, na czym polega związek z Kościołem.

V Niedziela Wielkanocna

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
 2. Dziś wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. Intencja modlitewna na maj: Aby, kierujący światowymi finansami współpracowali z rządami w uregulowaniu sfery finansowej i pomagali chronić obywateli przed wynikającymi z niej zagrożeniami.
 4. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18:00 zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo majowe.
 5. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze wg porządku niedzielnego.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej w Dobrzyniu o godz. 18:00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź pół godziny przed Mszą Św.
 8. W sobotę od godz. 9:00 odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną w domach.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
  *w Szydłowicach: Agata i Bolesław Łuczków, Anna i Kazimierz Skalscy, Maria Dorociak, Arkadiusz Sypniewicz, Czesława i Edward Dec,
  *w Dobrzyniu: Aleksandra Rudyk, Anna i Bogusław Kaczak, Grażyna i Stanisław Bireccy, Grzegorz i Marcin Klimaszewscy, Małgorzata i Krzysztof Taracińscy.
  *w Błotach: Marta i Paweł Mrozek, Wioletta i Krzysztof Talkowscy.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec a dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł nasz najstarszy parafianin, śp. Stanisław Majewski z Szydłowic (95 l.). Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. Módlmy się w intencjach związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych.
 14. W czasie epidemii i obowiązujących zaleceń sanitarnych, #ZostańWDomu i #NieNarażajSiebieIinnych w budynkach kościelnych może przebywać 1 osoba na 20m2. Proszę o przyjęcie tego ze zrozumieniem. Pierwszeństwo udziału we Mszy Św. ma rodzina, która zamówiła intencję mszalną (1-2 osoby). Proszę, aby w kościołach zajmować pierwsze ławki zachowując 2 metrowe odległości pomiędzy sobą.
 15. Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
 16. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli.