26.08.2018

Uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn


Niedziela, Odpust św. Bartłomieja Apostoła
Matki Bożej Częstochowskiej

1. Dziś w niedzielę 26 sierpnia przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja, Apostoła – patrona naszej parafii w kościele parafialnym w Szydłowicach połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony – dożynkami parafialnymi. Głównym celebransem Sumy odpustowej o godz. 13:00 będzie ks. Marcin Wachowiak – neoprezbiter, wikariusz par. Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam asystę procesyjną, druhów strażaków i wszystkich parafian do wspólnego świętowania i dziękczynienia za tegoroczne plony. Dziękuję za przygotowane wieńce dożynkowe. Parafianom z Myśliborzyc (którzy wczoraj sprzątali i dekorowali kościół) dziękuję za złożoną ofiarę na przygotowanie obiadu odpustowego.

2. Dziś także kościół w Polsce przeżywa uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. Skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

3. W piątek, 31 sierpnia, przypada 22 rocznica konsekracji biskupiej J.E. Ks. Abpa Mariana Gołębiewskiego. W tym dniu polecamy szczególnym modlitwom duchowieństwa i wiernych Osobę J.E. Ks. Abpa Seniora.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.

5. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

6. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

7. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Na progu nowego roku szkolnego proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

8. W następną niedzielę – 2 września podczas Mszy Św. będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Na Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach spotykają się kandydaci przygotowujący się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. Proszę o obecność.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

10. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

11. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego ostatniego wakacyjnego tygodnia!