20.11.2022

Chrystus Król stanie się i moim Królem, jeśli za Króla Go uznam.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dziś na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej oraz Archidiecezjalne Spotkanie Młodzieży. Dziś do wspólnoty LSO w naszej parafii włączamy grupę 7 nowych ministrantów: 4 dziewczynki i 3 chłopców.
  3. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii dziś otrzymują swoje modlitewniki na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.
  4. Kończymy kolejny rok liturgiczny. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Na zakończenie Mszy Świętej uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.
  5. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu. Msza św. o godz. 17:00 w Błotach.
  6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, osobom prowadzącym śpiew w dni tygodnia, składam serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
  7. Po Mszy św. we wtorek w Szydłowicach spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio.
  8. Z racji ostatniego tygodnia miesiąca Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.
  9. Podczas zbiórki w dniu solidarności z Kościołem prześladowanym zebraliśmy kwotę 1669,10 zł. Bóg zapłać!
  10. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Podczas liturgii przeżyjemy 22 wydarzenie ewangelizacyjne „Serdeczność, która zbliża”.
  11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu.
  12. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. Kto szuka Chrystusa pomijając własną parafię, traci czas!”
  13. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
  14. Na lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość.
  15. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W I Niedzielę Adwentu o przygotowanie wieńca adwentowego i posprzątanie prosimy:
    *w Błotach: Anna i Artur Pasierbscy, Barbara i Włodzimierz Skibińscy;
    *w Dobrzyniu: Sabina i Arkadiusz Lemieszko, Łucja Łucka, Renata i Wiesław Mykita, Halina i Piotr Szymańscy, Halina Sękowska,
    *w Szydłowicach parafianie z Myśliborzyc: Elżbieta i Mariusz Wolan, Anna i Ryszard Wolańscy, Małgorzata i Mariusz Horodyńscy, Emilia i Czesław Talkowscy, Kamila i Krzysztof Otoccy.
  16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
  17. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia!