16.05.2021

Jezus wstąpił do Nieba. Wrócił do Domu, który jest i naszym Domem.

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.
  3. Dzisiaj dzień I Komunii św. u św. Bartłomieja. Grupa 12 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze.
  4. Bardzo serdecznie proszę parafian nie związanych z uroczystością komunijną o uczestnictwo we Mszy św. w sobotę o godz. 18:00 lub w niedzielę w dodatkowej o godz. 18:00 w Szydłowicach w intencji Parafian, szczególnie w int. małżeństw, które w maju obchodzą kolejną rocznicę ślubu..
  5. W poniedziałek rozpoczynamy biały tydzień dzieci. W poszczególne dni białego tygodnia dzieci komunijne będą się modlić we wszystkich kościołach naszej parafii o godz. 18:00. W poniedziałek w Błotach, we wtorek w Szydłowicach, w środę – pielgrzymka dzieci do Sanktuarium na Górze św. Anny, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach zakończenie białego tygodnia.
  6. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12:00 dzieci będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich w sobotę od godz.17:00.
  8. Dziękuje Wspólnocie Żywego Różańca i parafianom, którzy trwali na modlitwie na nabożeństwie fatimskim 13 maja. Zapraszam na kolejny dzień fatimski u św. Bartłomieja 13 czerwca.
  9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Nowe Życie.
  10. W sprawach kancelaryjnych proszę o kontakt telefoniczny.
  11. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za gruntowne posprzątanie, piękne udekorowanie kościoła parafialnego w Szydłowicach i za dar materialny dla kościoła parafialnego.
  12. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    * w Szydłowicach: rodzice dzieci Komunii rocznicowej
    * w Dobrzyniu: Alina i Zbigniew Serwadczak, Maria Kowalska, Tomasz Kowalski, Anna i Jarosław Jakubowscy, Beata i Andrzej Boruń, Justyna i Łukasz Boruń.
    * w Błotach: Zofia i Zbigniew Skibińscy, Joanna i Grzegorz Skibińscy.
  13. Módlmy się w intencjach związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych.
  14. W czasie epidemii i obowiązujących zaleceń sanitarnych w budynkach kościelnych może przebywać 1 osoba na 15m2. Proszę o przyjęcie tego ze zrozumieniem.
  15. Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca!
  16. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
  17. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do Szydłowic na uroczystość I Komunii życzę błogosławionego tygodnia!