21.04.2019

W jednym wydarzeniu mieści się triumf Jezusa i rewolucja, która odmieniła ludzkość

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Dzisiaj obchodzimy drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.

3. Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. We wtorek 23 kwietnia spotkanie grupy Modlitewnej Św. O. Pio po Mszy św. wieczornej w kaplicy na plebani.

5. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tej racji w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

7. W oktawie Wielkanocy kancelaria będzie czynna we wtorek od gdy. 17:00.

8. Przyszła niedziela, 28 kwietnia, niedziela Miłosierdzia Bożego kończy oktawę Wielkanocy. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do miłosierdzia Bożego, na które zapraszam o godz. 15:00 do kościoła parafialnego w Szydłowicach. Przypomnijmy, że nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”.

9. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu składamy wielkopostne skarbonki Caritas.

10. Dziękuję parafianom z Myśliborzyc za pomoc w budowie dekoracji kościoła parafialnego w Szydłowicach (ołtarz Adoracji i Boży Grób). W imieniu parafian dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.

11. Dziękuję parafianom, którzy w Wielki Czwartek podjęli modlitwę za kapłanów – włączając się w akcję „Słudzy Pana, Kapłani proszą o modlitwę”.

12. Serdeczne podzięowanie dla p. Arkadiusza Majewskiego i pracowników firmy Majewski – Dach od A do Z, za prace wykonane 11 kwietnia na dachu kościoła parafialnego w Szydłowicach. Kilka godzin pracy osób i sprzętu na dachu nawy głównej kościoła – zostały uzupełnione brakujące dachówki (ubytki po marcowych wichurach) oraz wykonano konieczne prace dekarskie. Bóg zapłać!

13. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego Wielkanocnego Tygodnia!