06.10.2019

Prawdziwa wiara przemienia życie. Kto wierzy, jest także gotowy służyć

XXVII Niedziela w ciągu roku

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na Chrzcie Św.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

Intencja modlitewna ewangelizacyjna na miesiąc październik: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17:00.

4. W pierwszą niedzielę października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które ustanowiono na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy. Dziś jest święto patronalne Róż Różańcowych. Dziękujemy wszystkim 13 Różom Różańcowym – zelatorkom i wszystkim parafianom z róż za Waszą codzienną modlitwę. Po Mszach św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone różance i wręczone przez rodziców dzieciom przygotowującym się do spowiedzi i I Komunii Św.

6. Za tydzień w niedzielę po raz 19. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

7. Również za tydzień w niedzielę 13 października, ostatni w tym roku dzień fatimski u św. Bartłomieja w naszej parafii. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20:00 Msza Św. a na zakończenie procesja ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

8. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę od godz. 16:00. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.

10. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach dziękujemy nowożeńcom Anecie i Marcinowi.

11. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!