16.12.2018

Konkret to słowo-klucz do niedzieli Gaudete, Raduj się!

III Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – Gaudete! Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania jest nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w dni powszednie adwentu. Przychodząc na roraty przynosimy świece, a młodzież i dzieci przygotowują lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Proszę rodziców i dziadków, by pomogli swoim dzieciom i wnukom przygotować adwentowe lampiony i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 7:00. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta codziennie przed i po Mszy św. o godz. 7:00. W tygodniu spowiedź będzie miała miejsce w parafiach naszego dekanatu: w poniedziałek – par. Mąkoszyce, we wtorek – par. Karłowice, w środę – par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu, w czwartek – par. w Lubszy i w piątek – par. w Czepielowicach.

5. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie w Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

6. W adwentowe niedziele zapraszam do kościoła parafialnego o godz. 15:00 na Godzinę Miłosierdzia.

7. Zachęcam do podejmowanych adwentowych postanowień, do powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach.

8. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących przez zakup świecy Caritas, która na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. To nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie. Dziś trudno sobie wyobrazić świąteczny stół bez płomienia miłosierdzia. Świece są do nabycia we wszystkich kościołach.

9. W tym tygodniu w sprawach kancelaryjnych zapraszam bezpośrednio po Mszy św. rano lub proszę o kontakt telefoniczny.

10. Serdeczną pamięcią otaczam wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

11. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą adwentową niedzielę.

12. W tym tygodniu posłańcy dostarczą do rodzin List do parafian, który jest zaproszeniem do przeżycia VIII Wydarzenia w niedzielę Św. Rodziny 30 grudnia – podczas którego małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

14. Dziękuję parafianom, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych (choć jest to nasz obowiązek), dziękuję za pomoc w przygotowaniu i podczas rekolekcji: p. kościelnym, ministrantom, p. organiście i paniom za przygotowaniu posiłku dla kapłanów spowiedników. Dziękuję za modlitwę w int. naszego rekolekcjonisty.

15. Parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionych ostatnich adwentowych dni.