26.05.2024

Przysłowia mówią, że historia to mistrzyni życia. Dzisiejsze Słowo udowadnia, jak bardzo…

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.
  2. Dziś z grupą dzieci z klas IV przeżywamy dzień rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary.
  3. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam – dzień Matki. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć. Mamy polecamy opiece Matki Najświętszej!
  4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa.
  5. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o 9:00 w Błotach, o godz. 11:00 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 w Szydłowicach. Po każdej Mszy wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy w danej miejscowości, wg ustalonego porządku.
    *Ołtarze w Błotach: I – przy posesji Izoldy i Tomasza Świtajło, II – przy posesji Anny Szpinety, III – przy posesji Piotra Popika, IV – przy zakładzie Tomasza Świtajło – przygotowują parafianie z Leśnej Wody.
    *Ołtarze w Dobrzyniu: I – przy posesji Stanisławy Rawskiej, II – przy posesji Agaty i Marka Bednarzów, III – przy posesji Katarzyny i Ryszarda Drozdów, IV – przy posesji Marii Szczepaniak.
    *Ołtarze w Szydłowicach: I – przy posesji Józefa Piotrowskiego (przygotowują rodziny z Szydłowic – mieszkający za kościołem), II przy posesji Zbigniewa i Heleny Drozdów (przygotowują parafianie z Myśliborzyc), III – przy strażnicy OSP (przygotowują druhowie strażacy) i IV – przy krzyżu w Szydłowicach.
  6. Zapraszam do udziału w procesji wszystkich parafian, dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, uczestniczą w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, Róże Różańcowe, młodzież proszę o niesienie chorągwi, Druhów Strażaków z Błot i Szydłowic proszę o niesienie baldachimu nad kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament w monstrancji i o zabezpieczenia trasy procesji, ministrantów i lektorów. Proszę o udekorowanie i przystrojenie domów i okien na trasie procesji i w całej parafii oraz wywieszenie flag. To dzień wielkiej manifestacji i świadectwa naszej wiary. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.
  7. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane oktawą Bożego Ciała. Codziennie Msza Św. z procesją eucharystyczną o godz. 18:00.
  8. W Boże Ciało zapraszam wraz z Parafialnym Zespołem Odnowy i Ewangelizacji do przeżycia XXVIII wydarzenia ewangelizacyjnego W jedności ciała Chrystusowego.
  9. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00, po wieczornej Eucharystii.
  10. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  11. Zapowiedzi – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paulina Iwona Wolan, panna, zamieszkała w Myśliborzycach, par. tutejsza i Mateusz Jerzy Łukasik, kawaler, zamieszkały w Niwkach, par. Najświętszego Serca Jezusowego w Przeczowie, zapowiedź druga.
  12. Katecheza formacyjna dla animatorów grup sąsiedzkich. Kolejna odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:00. Zapraszam.
  13. Odwiedziny chorych i seniorów z poługą sakramentalną w sobotę od godziny 9:30.
  14. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024r. Koszt 850 zł i 230 €. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  15. Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: Grażyna i Paweł Poznańscy, Małgorzata i Marek Szymaniak, Czesława Hrynczyszyn, Adam Szostak, Dorota i Zbigniew Majewscy, Bronisław Drozd.
    *w Dobrzyniu: Krzysztof Gnatowicz, Jolanta Grzymska, Krystyna Matura, Justyna i Rafał Matura, Sylwia i Andrzej Kopytko;
    *w Błotach: Roksana i Paweł Wdowik, Czesława i Lech Solscy.
  16. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość.
  17. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz zmarłych Parafian.