19.05.2024

Duchu Święty przyjdź!

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą otaczamy szczególnie młode pokolenie naszych Parafian, którzy tym darem zostali umocnieni przez posługę J.E. O. Bpa Jacka Kicińskiego, 15 kwietnia br.
  2. Dziś przeżywamy dzień I Komunii Świętej w kościele parafialnym na Mszy Św. o godz. 10:30. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystępuje 19 dzieci. Proszę o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.
  3. W poniedziałek rozpoczynamy biały tydzień dzieci. W poszczególne dni białego tygodnia dzieci komunijne będą się modlić we wszystkich kościołach naszej parafii o godz. 18:00. W poniedziałek w Błotach, we wtorek w Szydłowicach, w środę – pielgrzymka dzieci do Sanktuarium na Górze św. Anna, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek – zakończenie białego tygodnia w Szydłowicach.
  4. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele dat, kiedy doznaliśmy Jej wyraźnej opieki. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 18:00 w Błotach. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.
  5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18:00, po wieczornej Eucharystii. Zachęcam również do udziału w modlitwie apelowej każdego dnia o godz. 21:00 za pośrednictwem radia i TV.
  6. W czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.
  7. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas IV obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Próba liturgiczna we wtorek i w piątek godz. o godz. 18:00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 17:00 poprzedzona wspólnym nabożeństwem pokutnym.
  8. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.
  9. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy trwali na modlitwie w dniu fatimskim 13 maja br. Zapraszam na kolejny dzień fatimski 13 czerwca br.
  10. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o 9:00 w Błotach, o godz. 11:00 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 w Szydłowicach. Po każdej Mszy wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy w danej miejscowości, wg ustalonego porządku.
  11. Zapowiedzi – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paulina Iwona Wolan, panna, zamieszkały w Myśliborzycach, par. tutejsza i Mateusz Jerzy Łukasik, kawaler, zamieszkała w Niwkach, par. Najświętszego Serca Jezusowego w Przeczowie, zapowiedź pierwsza.
  12. W środę katecheza formacyjna dla dorosłych o godz. 19:00.
  13. Od poniedziałku do środy w ubiegłym tygodniu miały miejsce katechezy formacyjne dla animatorów grup sąsiedzkich. Kolejna odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:00. Zapraszam.
  14. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024r. Koszt 850 zł i 230 €. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  15. Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: rodzice dzieci komunii rocznicowej
    *w Dobrzyniu: Andrzej i Monika Bakoń, Helena i Józef Preis, Paweł Beck, Małgorzata Beck, Halina Ostrowska;
    *w Błotach: Urszula i Rafał Niedźwiedzcy, Maria Wdowik.
  16. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i numer Gość Extra – Matki Świętych.
  17. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazuję Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecam dobroci i miłosierdziu Boga samego.
  18. Błogosławionego majowego tygodnia dla Wszystkich Parafian i Gości!