09.06.2024

Od początku dziejów świata obwiniamy Boga i siebie nawzajem.

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie. Sprawujemy je codziennie o godz. 18:00.
  2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru o godz. 18:00 wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  3. W czwartek, 13 czerwca, obchodzimy wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy. Nadto w trzynasty dzień miesiąca zapraszam na nabożeństwo fatimskie, dzień fatimski u św. Bartłomieja. Początek nabożeństwa o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, czerwcowe i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną różańca poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Intencje modlitewne składamy na kartkach przed różańcem.
  4. Katecheza dla dorosłych w tym tygodniu w środę odbedzie się o godz. 19:30 w Dobrzyniu.
  5. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024r. Koszt 850 zł i 230 €. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  6. Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach parafianie z Myśliborzyc: Ewa i Piotr Kuźniar; Monika i Adam Talkowscy, Albina i Stanisław Owsiak, Agnieszka i Paweł Owsiak, Iwona i Zygmunt Wolan;
    *w Dobrzyniu: Jolanta i Tomasz Preis, Zdzisława Bednarska, Alina i Piotr Kobusińscy, Barbara i Leszek Bednarscy, Agata i Rafał Bednarscy;
    *w Błotach: Halina Boruń i Alicja Pasierbska.
  7. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  8. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazuję wyrazy życzliwości i serdeczności.
  9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. + Bogdan Stojanowski (l. 64, Szydłowice), pogrzeb w środę o godz. 14:00. Zmarłym chciejmy wypraszać dar życia wiecznego…
  10. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.