02.06.2024

Każdy Dzień Święty uświadamia, kim jest Bóg i kim jestem ja.

1. Liturgia słowa przypomniała nam o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic w rodzinie Żywego Różańca.
  3. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać. Przede wszystkim dziękujmy Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego Wcielenia i Odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, lecz także i całego narodu. Dlatego wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności.
  4. Bogu niech będą dzięki za procesję eucharystyczną i piękną pogodę w dzień Bożego Ciała! Dziękuję rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała, Panu organiście, kościelnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom i druhom strażakom za niesienie baldachimu na procesji i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji (Błota i Szydłowice), dziewczynkom sypiącym kwiatki za ułożenie najpiękniejszego dywanu kwiatowego i młodzieży niosącej chorągwie. Bóg zapłać wszystkim obecnym na Mszy św. i na procesji za świadectwo wiary w podążaniu za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  5. Trwamymy w klimacie uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą połączoną z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną wokół świątyni. Każdego dnia zapraszam asystę procesyjną, dzieci komunijne w uroczystych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów.
  6. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe wspólnie odprawiamy ze śpiewem Litanii do Serca Bożego codziennie o godz. 18:00.
  7. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszam w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 15:00 w Błotach, o 16:30 w Dobrzyniu i o 18:00 w Szydłowicach. Przypominam również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej przed Mszą św.
  8. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  9. W Boże Ciało przeżyliśmy XXVIII wydarzenie ewangelizacyjne „W jedności ciała Chrystusowego”, ostatnie zaplanowene na ten rok duszpasterski. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.
  10. Zapowiedzi – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paulina Iwona Wolan, panna, zamieszkały w Myśliborzycach, par. tutejsza i Mateusz Jerzy Łukasik, kawaler, zamieszkała w Niwkach, par. Najświętszego Serca Jezusowego w Przeczowie, zapowiedź trzecia.
  11. Katecheza dla dorosłych w tym tygodniu w środę odbedzie się o godz. 19:30 w Dobrzyniu.
  12. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024r. Koszt 850 zł i 230 €. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  13. Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: Marta i Paweł Drozd, Narcyza i Wojciech Stojanowscy, Lidia i Bolesław Drozd, Natalia i Bartłomiej Drozd, Anna i Adam Szyper, Grzegorz Owsiak;
    *w Dobrzyniu: Alicja i Jan Pacholewicz, Alicja i Karol Pacholewicz, Beata Pawliszyn, Anna i Sławomir Krzywy, Mariola i Łukasz Kowalscy;
    *w Błotach: Renata i Mirosław Wróbel, Elżbieta Owsiak.
  14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
  15. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.
  16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. +Eugenia Dziewulska (l.78, Błota). Wieczny odpoczynek…
  17. Parafianom i gościom życzę błogosłąwionego tygodnia.