31.03.2019

Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Przyznanie się do grzechu pozwala zostawić za sobą co złe i iść dalej

IV Niedziela Przygotowania Paschalnego
– Rekolekcje Wielkopostne

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Posługę Słowa w czasie rekolekcji będzie pełnił O. Tadeusz Jacek OFM Conv. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty i księży spowiedników.

3. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00. Proszę o zgłaszanie chorych podczas rekolekcji.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Proszę o skorzystanie ze spowiedzi we wtorek w czasie rekolekcji.

6. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Wszystkich parafian zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: DROGA KRZYŻOWA – w środę w Błotach (godz. 15:00), w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach o godz. 18:00, GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach, na zakończenie Mszy Św., GODZINA MIŁOSIERDZIA z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

7. Bóg zapłać! za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świat składane podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary do puszki. Bóg zapłać rodzinom za posprzątanie kościołów i za złożone przez nie ofiary w tym tygodniu.

8. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

10. W imieniu p. Sołtysa z Szydłowic informuję i zapraszam wszystkich mieszkańców Szydłowic 4 kwietnia w czwartek na zebranie do świetlicy o godz. 16:30. Proszę o obecność.

11. CARITAS zaprasza nas, by poprzez zakupienie Baranka wielkanocnego z białej czekolady (cena 5 zł) wspomóc działalność charytatywną.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

*Paweł Jan Drozd, kawaler, zam. w Szydłowicach i Marta Magdalena Muzaj, panna, zam. w Szydłowicach – zapowiedź trzecia,

*Piotr Krzysztof Poznański, kawaler, zam. w Szydłowicach i Sylwia Renata Buchwald, panna, zam. w Węglińcu, Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapowiedź druga.

13. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po wieczornej Mszy Św.

14. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

15. Bardzo serdecznie dziękuję za pracę przy porządkowaniu w sobotę terenu ogrodu: Zdzisławowi Fiałce, Kazimierzowi Ablowi, Ryszardowi Zborowskiemu, Zbigniewowi Majewskiemu, Janowi Mące, Krzysztofowi Poznańskiemu i Zbigniewowi Żółtańskiemu. Bóg zapłać! Za czas i pomoc!

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego czasu rekolekcji i dobrego tygodnia!