29.04.2018

Jesteśmy latoroślami naszego Ojca. Dziećmi Dobrego Boga, który jak każdy prawdziwy, kochający Ojciec – zawsze jest blisko. Trwa w nas.

V Niedziela Wielkanocna

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów.

2. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

3. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych podróży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18:00, po której będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych czy wieczorny Apel jasnogórski.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności z naszymi rodakami na emigracji.

6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota m-ca. Okazja do spowiedzi świętej w piątek: w Błotach od 14:30 w Dobrzyniu od 16:00 i w Szydłowicach w piątek od godz. 17:30.

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w domach w sobotę 5 maja, od godz. 9:00 – Myśliborzyce, Dobrzyń, Leśna Woda, Błota i Szydłowice.

9. Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 4 maja 2018 r.

10. 10 maja (w czwartek) zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane środki z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce o co proszą Siostry Orionistki Misjonarki tam pracujące. Miejsce zbiórki sprzętu: w Szydłowicach na placu przy strażnicy OSP 10 maja do godz. 16:00.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość.

12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dominika Maria Piasecka, panna w Szydłowicach i Krzysztof Marek Krawiec, kawaler zam. w Czepielowicach. Zapowiedź druga.

13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dominika Maria Piasecka, panna w Szydłowicach i Krzysztof Marek Krawiec, kawaler zam. w Czepielowicach. Zapowiedź druga.

14. Za tydzień w I niedzielę m-ca maja kandydaci do Sakramentu Bierzmowania gromadzą się na Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.

15. W maju i lipcu organizowane są wyjazdy do Prus k/Lwowa. Informacja na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka.

16. W miesiącu maju będziemy przeżywać w naszej parafii:

* 12 maja o godz. 12:00 w sobotę w Kościele w Błotach zostanie odprawiona Msza Św. – o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla Druhów Strażaków z OSP w Błotach, Dobrzyniu i z Szydłowic.
* 13 maja w niedzielę – rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Część Radosna – RR z Szydłowic, Część Światła i Bolesna – RR z Dobrzynia, Część Chwalebna – RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.
* 17-19 maja spotkanie formacyjne dla Grupy Odnowy i Ewangelizacji.
* 19 maja w sobotę o godz. 10:30 dzień I spowiedzii 20 maja w niedzielę Uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 10:30 w Szydłowicach. Msza Św. w Dobrzyniu o godz. 13:00.
* 26 maja o godz. 14:00 w sobotę w Kościele w Dobrzyniu zostanie odprawiona Msza Św. i zostanie poświęcony nowy sztandar OSP w Dobrzyniu.
* 27 maja o godz. 12:00 w Szydłowicach Komunia Św. Rocznicowa.
* 31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msza Św. o godz. 9:00 w Błotach i procesja Eucharystyczna do kościoła parafialnego w Szydłowicach. Ołtarze: I – przy krzyżu w Błotach, II – przy krzyżu na skrzyżowaniu dróg, III – przy krzyżu w Szydłowicach i IV – w okolicach Kościoła w Szydłowicach.
* Tego dnia przeżyjemy piąte wydarzenie w ramach Programu Odnowy Parafii.

17. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

18. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzę, by zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

19. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.