25.08.2019

Ojcowskie wychowanie jest sztuką. Bóg jest Mistrzem dobrego wychowania

Niedziela, Odpust św. Bartłomieja Apostoła

1. Dziś w kościele parafialnym w Szydłowicach przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła – patrona naszej parafii. Głównym celebransem Sumy odpustowej o godz. 13:00 będzie ks. Roman Siewiera, prob. parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam asystę procesyjną, druhów strażaków i wszystkich parafian do wspólnego świętowania.

2. W poniedziałek, 26 sierpnia przypada uroczystość MB Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach. 17:00 w Dobrzyniu i 18:00 w Szydłowicach.

3. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca: we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.

4. W sobotę, 31 sierpnia, przypada 23 rocznica konsekracji biskupiej Abpa Mariana Gołębiewskiego. W tym dniu polecamy szczególnym modlitwom duchowieństwa i wiernych osobę J.E. Ks. Abpa Seniora.

5. Adoracja w pierwszą niedzielę miesiąca będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy Świętej we wszystkich kościołach.

6. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Na progu nowego roku szkolnego proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

7. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzam opiece św. Bartłomieja Apostoła i Matki Bożej Częstochowskiej.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę Drozd z Szydłowic. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego ostatniego wakacyjnego tygodnia!