25.02.2018

Ofiarowanie Izaaka nie mówi o Bogu okrutnym. To zapowiedź ofiary miłości

II Niedziela przygotowania paschalnego

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami i postem obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dziś polskich misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

3. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

4. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. DROGA KRZYŻOWA – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach, GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach, GODZINA MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym.

5. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.

6. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota m-ca. Okazja do spowiedzi świętej: w Błotach od 14:30 w piątek, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:15 a w Szydłowicach od godz. 17:30 w piątek.

8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w domach w sobotę 4 marca, od godz. 9:00 – Myśliborzyce, Dobrzyń, Leśna Woda, Błota i Szydłowice.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Dawid Przyszlak, kawaler, zam. w Brzegu, św. Mikołaja i Patrycja Dorota Parkoła, panna, zam. w Dobrzyniu – zapowiedź druga: Mieczysław Jankowski, kawaler, zam. w Bąkowie, par. Kucharzowice i Marta Król, panna, zam. w Błotach – zapowiedź pierwsza.

10. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko po wieczornej Mszy Św. w

11. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

13. Podczas zbiórki na fundusz remontowy w minioną niedzielę zebrano kwotę 1715 zł: z Szydłowic: 1325+70 zł – wpłaty na konto, z Myśliborzyc: 100+20 zł – wpłata na konto, i z Dobrzynia: 200 zł wpłata na konto. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

14. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.