24.02.2019

VII Niedziela w ciągu roku

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu po Mszy św.

3. W czwartkowy wieczór zapraszam do modlitwy w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

4. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty z racji I piątku m-ca: w Błotach od 14:30 w piątek, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:15 i w Szydłowicach od godz. 17:30 w piątek. Podczas Mszy Św. będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszam w sobotę na Mszę Św. Pół godz. przed Mszą św. odmówimy różaniec.

6. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę od godz. 9:00.

8. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

9. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w naszej parafii, by móc spojrzeć na świat i życie przez pryzmat wiary. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

10. Dziś o godz. 15:00 w Domu Kultury w Lubszy mamy możliwość uczestniczyć w konferencji: Tożsamość chrześcijanina w świecie. Zapraszam do wzięcia udziału Grupę Odnowy, Posłańców z całej parafii i wszystkich zainteresowanych na to spotkanie.

11. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 16:00.

12. Dziękujemy parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą niedzielę.

13. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

14. Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!