23.06.2019

Bóg czeka na to, kiedy człowiek zda sobie sprawę, że tęskni za Nim i zechce podjąć z Nim dialog

XII Niedziela w ciągu roku

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszam każdego dnia asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatków. Dni eucharystyczne zakończymy w czwartek w Dobrzyniu. Na zakończenie obrzęd błogosławieństwa wianków z ziół i kwiatów.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – głównego patrona Archidiecezji wrocławskiej. Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, o godz. 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, o godz. 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza moją osobę polecam modlitwom parafian. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam o godz. 8:00 w Błotach, o godz. 9:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach.

5. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

6. Bogu niech będą dzięki za Procesję Eucharystyczną i piękną pogodę w dzień Bożego Ciała! Dziękuję rodzinom, które w tym roku przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała. Dziękuję Panu Organiście, Kościelnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, dziękuję Druhom Strażakom za niesienie baldachimu na procesji i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas całej procesji, dziewczynkom sypiącym kwiatki za ułożenie pięknego dywanu kwiatowego z Szydłowic do Myśliborzyc i „młodzieży” niosącej chorągwie. Dziękuję p. Zbigniewowi Skibińskiemu – kierowcy autobusu. Dziękuję wszystkim za obecność i modlitwę na procesji, piękne świadectwo wiary w podążaniu za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

7. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość.

8. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 17:00.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

10. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecam szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

11. Wszystkim parafianom, dzieciom, młodzieży i gościom życzę błogosławionego wakacyjnego tygodnia.