20.05.2018

Kim jest ten tajemniczy, wszechobecny i nieustannie działający Bóg, którego nazywamy Duchem Świętym?

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
– I Komunia Święta u św. Bartłomieja

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja trwa i jest kontynuowana w Kościele. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję Matkę Kościoła.

2. Dziś uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii, 20 dzieci po raz pierwszy przystąpi do Komunii. Dzieci ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwo i rodziny otaczamy naszą szczególną modlitewna opieką.

3. W poniedziałek rozpoczynamy biały tydzień dzieci. W poszczególne dni białego tygodnia dzieci komunijne będą się modlić we wszystkich kościołach naszej parafii o godz. 18:00. W poniedziałek w Błotach, we wtorek w Szydłowicach, w środę – pielgrzymka dzieci do Sanktuarium na Górze św. Anny, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach zakończenie białego tygodnia.

4. W czwartek przypada obchodzone od 6 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.

6. Dziękuje Wspólnocie Żywego Różańca i parafianom, którzy trwali na modlitwie na nabożeństwie fatimskim 13 maja. Zapraszam na kolejny dzień fatimski u św. Bartłomieja 13 czerwca.

7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przed uroczystością rocznicy I spowiedzi i I Komunii Św. w piątek w Szydłowicach po nabożeństwie majowym o godz. 19:00. Komunia Św. rocznicowa 27 maja 2017 roku o godz. 12:00 w Szydłowicach.

8. W sobotę 26 maja o godz. 14:00 w kościele w Dobrzyniu zostanie odprawiona Msza Św. i zostanie poświęcony nowy sztandar dla OSP w Dobrzyniu.

9. W sobotę 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00 w Szydłowicach, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

10. Dziś z racji trzeciej niedzieli m-ca zbiórka ofiar na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach. Parafian z Myśliborzyc proszę o składanie ofiar w kopertach na tacę.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Mały Gość dla dzieci.

12. W maju i lipcu organizowane są 2 wyjazdy do Prus k/Lwowa. Informacje na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka. Dzisiaj po Mszach Św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na zorganizowanie wjazdu do Prus. Proszę wszystkich o wsparcie i hojność!

13. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

14. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

15. Zapowiedzi przedmałżeńskie: * Adrian Kwapich, kawaler, zam. w Dziuplinie i Aneta Terlecka, panna, zam. w Jankowicach Wielkich, zapowiedź pierwsza.

16. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 17:00.

17. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za piękne udekorowanie kościoła parafialnego w Szydłowicach i za dar materialny – na wykonanie nowego nakrycia Chrzcielnicy w kościele parafialnym.

18. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościoły w Błotach i Dobrzyniu na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę o tę posługę proszę w kościele w Szydłowicach rodziców dzieci komunii rocznicowej.

19. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do Szydłowic na uroczystość I Komunii życzę błogosławionego tygodnia!