02.09.2018

Nie ma nic gorszego niż prawo, które pozostaje tylko literą

XX Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Dziś pierwsza niedziela m-ca: wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o dobre wychowanie młodego pokolenia, zmiana Tajemnic Żywego Różańca i błogosławieństwo dzieci i młodzieży.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o godz. 8:00 w Dobrzyniu pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

4. Proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania (obecność, zeszyt i podręcznik do religii). Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

5. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź: w Błotach w środę od 17:30, w Dobrzyniu w czwartek od 17:00 i w Szydłowicach w piątek od godz. 17:30.

7. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo ziarna i nasion do jesiennego zasiewu.

8. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii.

* Kandydaci do Bierzmowania spotykają się w I niedzielę m-ca w kościele parafialnym w Szydłowicach na Mszy Św. o godz. 12:00 i katechezie.
* Rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do spowiedzi i pierwszej Komunii Św., spotykają się w ostatnią niedzielę m-ca na Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach.
* We wrześniu zapraszam do kancelarii rodziców dzieci komunijnych.

9. Dziękuję Sołtysom: Agacie Bednarz, Arkadiuszowi Majewskiemu i Stanisławowi Kowalkowskiemu za przygotowanie wieńców dożynkowych i pełnie funkcji starostów na dożynkach w minioną niedzielę. Dziękuję Druhom Strażakom za asystę podczas uroczystości odpustowej i procesji, Służbie Liturgicznej, panu Organiście, panom kościelnemu, asyście procesyjnej i wszystkim parafianom, którzy przybyli na odpust św. Bartłomieja.

10. W miesiącu wrześniu będziemy przeżywać w naszej parafii:

* 8 września 2017 w sobotę – w święto Narodzenia NMP,
* 13 września 2017 r. w czwartekdzień fatimski: o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Część Radosna – RR z Szydłowic, Część Światła i Bolesna – RR z Dobrzynia, Część Chwalebna – RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.
* 20 września w piątek – Pielgrzymka Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej do Tronu Naszej Matki i Królowej na Jasną Górę.
* 23 września 2017 r. w niedzielęuroczystość odpustowa św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu. Suma odpustowa o godz. 13:00.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci Mały Gość.

12. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: w czwartek i piątek po wieczornej Mszy Św.

13. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę.

14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzę, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!