19.11.2017

baner_XXXIIINZ2017

Życie jest jak inwestycje giełdowe. Bóg obdziela talentami, człowiek ma je pomnażać

XXXIII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przeżywamy 33 niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.

2. Dziś po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił go na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zaznaczył, że dzień ten będzie obchodzony w każdą XXXIII Niedzielę Zwykłą – tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Orędzie na I Światowy Dzień Ubogich ojciec święty opatrzył hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpniętym z 1 Listu św. Jana.

3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

4. W niedzielę 12 listopada podczas IX Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie została zebrana kwota 738,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

5. W czwartek 23 listopada o godz. 18:30 spotkanie Grupy Modlitewnej św. O. Pio w kaplicy na plebani.

6. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7. W sobotę 18 listopada miała miejsce katecheza dla wszystkich posłańców, którzy zaniosą do rodzin naszej parafii zaproszenie do wzięcia udziału w pierwszym wydarzeniu w ramach programu Odnowy i Ewangelizacji Parafii jakie jest przygotowywane z okazji św. Mikołaja – pt. „Obdarowywanie ubogaca”!

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i w sobotę od godz. 16:00 do 16:30.

9. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach i Myśliborzycach.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

11. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy w tym tygodniu posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

13. Dziękuję za całoroczną troskę o cmentarze w naszej parafii: w Błotach p. Zbigniewowi Skibińskiemu, w Szydłowicach p. Józefowi Piotrowskiemu i w Dobrzyniu p. Wiesławowi Kułtowskiemu. Proszę wszystkich o rzetelne i uczciwe segregowanie odpadów na cmentarzach: kwiatów, plastiku i szkła. Przypominam również wszystkim o wnoszeniu opłat cmentarnych u osób odpowiedzialnych za cmentarze.

14. KRUS w Brzegu organizuje w dniu 22 listopada br. (środa) o godz. 10:00 w świetlicy wiejskiej w Szydłowicach szkolenie dla rolników. W programie przewidziano: info o działalności KRUS, ubezpieczenie społeczne rolników, świadczenia z ubezpieczenia rolniczego, wypadki i higiena pracy w rolnictwie oraz konkurs z nagrodami. Zapraszam i proszę o udział.

15. W minionym tygodniu odszedł nagle z naszej parafialnej wspólnoty śp. Janusz Wdowiak z Błot. Wieczny odpoczynek

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.