18.08.2019

Są prawdziwe bitwy, które trzeba podjąć i może coś stracić, są też fałszywe iluzje pokoju. Wybór należy do nas!

XX niedziela w ciągu roku

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Dziękuję parafianom, którzy wzięli udział w modlitwie w dniu fatimskim. Różom Różańcowym za poprowadzenie modlitwy różańcowej. Już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy 13 września o godz. 18:00.

3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4. W piątek o godz. 19:00 spotkanie Grupy Modlitewnej Św. O. Pio.

5. W wigilię uroczystości odpustowej w sobotę o godz. 17:00 na cmentarzu parafialnym w Szydłowicach zostanie odprawiona Msza Św. w int. wszystkich spoczywających na cmentarzu. O pomoc w przygotowaniu liturgii proszę rodziny z Szydłowic, które będą pełnić „posługę Marty” w tym tygodniu.

6. W niedzielę 26 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja, Apostoła – patrona naszej parafii w kościele parafialnym w Szydłowicach. Suma odpustowa o 13:00 z procesją.

Serdecznie zapraszam ministrantów ze wszystkich miejscowości, kościelnych, dziewczynki do sypania kwiatków, asystę procesyjną, druhów strażaków i wszystkich parafian.

7. Zapowiedzi: Katarzyna Mochniakpanna, zamieszkała w Dobrzyniu, par. tutejsza i Marek Archabuz,kawaler, zamieszkały w Szybowicach, par. św. Michała Archanioła, zapowiedź trzecia.

8. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

9. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia i zapewniam o pamięci przed Panem.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego wakacyjnego tygodnia!