17.12.2017

Niedziela „Gaudete” jest wezwaniem do radości. Oczekiwany Pan niebawem przyjdzie! W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel mówi nawet więcej – On już jest wśród was! Jedynym pewnym źródłem radości jest Miłość. Gotowi na eksplozję radości?

III Niedziela Adwentu

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości, nazywamy ją niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej. Zapraszam z lampionami dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do soboty.

4. Zachęcam, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będę słuchać w dni powszednie przed i po Mszach Świętych. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę. W tygodniu spowiedź będzie miała miejsce w parafiach naszego dekanatu: w poniedziałek – par. Mąkoszyce, we wtorek – par. Stobrawa, w środę – par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu, w czwartek – parafia w Lubszy i w piątek – parafia w Czepielowicach.

5. W minioną niedzielę podczas zbiórki do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zebraliśmy kwotę 874,90 PLN. Bóg zapłać! wszystkim ofiarodawcom.

6. Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszam do kościoła parafialnego w Szydłowicach na nabożeństwo adwentowe i Godzinę Miłosierdzia.

7. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych przez zakup świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świece małe 6 zł). Caritas naszej Archidiecezji zwraca się do nas wszystkich o pomoc dla rodzin poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic – Rozpal ciepło w domach poszkodowanych. Proszę o złożenie dobrowolnej ofiary przy zakupie świecy Caritas, która zostanie przekazana na zakup węgla. Bóg zapłać!

8. W piątek wtorek 22 grudnia w Szydłowicach Msza św. o godz. 8:00 w kaplicy na plebani i Nowenna do św. Ojca Pio z ucałowaniem relikwii.

Bóg zapłać! za ofiary złożone z racji Opłatka, zostaną one przeznaczone na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach.

10. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszam o północy do kościoła parafialnego w Szydłowicach.

11. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

12. Otaczam modlitwą i przekazuję serdeczności dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

13. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły na dzisiejszą niedzielę.

14. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny.

15. Dziękuję tym parafianom, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych(choć jest to nasz obowiązek), dziękuję za pomoc w przygotowaniu i podczas rekolekcji: kościelnym, ministrantom, organiście i paniom za przygotowaniu posiłku dla kapłanów spowiedników.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionych ostatnich adwentowych dni.