17.06.2018

Historia zbawienia toczy się wśród drzew. Historia drzewa – to nasza historia

XI Niedziela w ciągu roku

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. W 73 rocznicę przesiedleń z Kresów na Ziemie zachodnie i przybycia z Prus do Szydłowic i Dobrzynia, dziś w niedzielę 17 czerwca na Mszy św. o godz. 12:00 zostanie poświęcony krzyż, przywieziony z cmentarza z Prus przez parafian, którzy porządkowali cmentarz w Prusach. Zostanie on ustawiony na cmentarzu parafialnym w Szydłowicach jako miejsce modlitwy i pamięci o zmarłych spoczywających na cmentarzu w Prusach.
  3. Zapraszam do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Prus na poświęcenie odnowionej kaplicy w dniach 19-22 lipca 2018 r. Informacje na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka, koszt 460 zł.
  4. Zachęcam do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po Mszy Św. o godz. 18:00.
  5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w kościele w Dobrzyniu w piątek o godz. 10:00.
  6. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  7. Dziękuję za udział i wspólna modlitwę 13 czerwca w dniu fatimskim.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej i miasta Wrocławia.
  9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, dla dzieci podwójny wakacyjny numer Małego Gościa i miesięcznik Nowe Życie.
  10. Zbliża się czas ubezpieczenia budynków: kościoła i kaplic. Proszę o zbiórkę ofiar na ten cel w poszczególnych miejscowościach parafii.
  11. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę. Nowożeńcom Patrycji i Marcinowi dziękuję za dekorację kościoła w Dobrzyniu, Karinie i Bartoszowi za dekorację kościoła parafialnego w Szydłowicach.
  12. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu w środę od godz. 17:00.
  13. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.